Connect with us

Gospodarka

Amazon wkracza do Paczkomatów InPost. Zła wiadomość dla Allegro

Published

on

2020-11-16 09:15, akt 2020-11-16 09:50

publikacja
2020-11-16 09:15

Aktualizować
2020-11-16 09:50

fot. Złoty obrazek / Shutterstock

Informacje „Pulsu Biznesu” o współpracy Amazon i InPost rzucają cień na kurs Allegro.

– Zakupy w niemieckim sklepie internetowym Amazon można teraz zamawiać w paczkomatach InPost. To kluczowy kontrakt dla polskiego operatora poszukującego kupca – czytamy w dzisiejszym „Pulsie Biznesu” w artykule „Amazon zapełni polskie paczkomaty” Marcela Zatońskiego.

Według magazynu, współpraca InPost z amerykańskim gigantem nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona. Na niemieckiej stronie Amazon (dostępnej również w języku polskim) paczkomaty InPost są wyświetlane jako standardowa opcja wysyłki po wpisaniu krajowego kodu pocztowego.

Taki przekaz trudno uznać za pozytywny dla obecnego lidera polskiego e-commerce Allegro. Choć nowy tydzień rozpoczął się od znacznych wzrostów na warszawskiej giełdzie (wzrost o ponad 1% zaraz po rozpoczęciu sesji WIG20), akcje Allegro spadły o ok. 3%. .

Dla Allegro to kontynuacja passy spadkowej, która rozpoczęła się w zeszłym tygodniu. W piątek 6 listopada cena jednej akcji internetowego giganta wyniosła 92,13 zł. Dziś to już 73 zł. To wciąż znacznie więcej niż cena w ofercie publicznej, która wynosiła 43 zł.

Kliknij tutaj, aby przejść do ofert / Banker.pl

W związku z ostatnią falą spadków Allegro nie jest już spółką z największym udziałem w WIG20. CD Projekt i PKO BP wyprzedzają najmłodszego debiutanta.

Michał Żuławiński

Źródło:
tematy
READ  Większość Polaków popiera budowę małych reaktorów jądrowych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *