Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Alumin góralski Konieczek będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich 2021

Published

on

POLSKA — Alicja Konieczek, Alicja Konieczek, absolwentka przełajów i lekkoatletyki z Zachodniego Kolorado, po studiach będzie kontynuować karierę biegową, startując na 3000-metrowym torze przeszkód kobiet dla swojej ojczyzny, Polski, na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Pierwszy bieg kobiet z przeszkodami na 3000 metrów zaplanowano na niedzielę 1 sierpnia na Stadionie Olimpijskim.

Na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Konieczek wpadła do kadry olimpijskiej z rekordem życiowym wynoszącym 9 minut i 27,79 sekundy i była druga w klasyfikacji generalnej tuż za swoją siostrą Anetą Konieczek (9:25,98 PR). Aneta biegała również przez trzy semestry dla Mountaineers, gdzie pięć razy była All-American, zanim przeniosła się na University of Oregon.

Podczas pięciu lat spędzonych na Western Colorado University Alicja Konieczek była dziewięciokrotną mistrzynią kraju i piętnastokrotnym All-American. Stać się jednym z najbardziej utytułowanych alpinistów wszechczasów. Wcześniej miała rekord NCAA Division II na 3000-metrowym torze przeszkód, z najlepszym wynikiem 9: 47,72.

Od ukończenia studiów wiosną 2019 roku Alicja kontynuuje treningi na najwyższym poziomie i startuje w zawodach. Obecnie jest sportowcem On Running, a także coachingiem online dla Chaski Endurance Collective. Największe zwycięstwo Alicji po kolegium przypadło na Światowe Igrzyska Uniwersyteckie, kiedy wygrała bieg kobiet z przeszkodami na 3000 metrów, zajęła też piąte miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy, 28 miejsce na Mistrzostwach Świata IAAF i 17 miejsce na Mistrzostwach Europy.

Alicja będzie teraz reprezentować swoją ojczyznę Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

READ  Werdykt Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji nie został jeszcze opublikowany
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *