Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Prezydent Polski Andrzej Duda pozytywnie testuje COVID-19, ponieważ kraj odnotowuje rekordowy wzrost liczby przypadków Nowości

Published

on

Chociaż nie było jasne, kiedy Duda został zarażony, w poniedziałek wziął udział w forum inwestycyjnym w Tallinie, gdzie spotkał się z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid i prezydentem Bułgarii Rumenem Radevem. spotkał

Wizerunek akt prezydenta RP Andrzeja Dudy. AFP

Prezydent Polski Andrzej Duda powiedział, że test jest pozytywny Koronawirus w sobotę, gdy kraj UE stoi w obliczu rekordowych wzrostów liczby przypadków i masowych protestów pomimo zakazu zgromadzeń publicznych w celu powstrzymania infekcji.

Duda jest najmłodszym w linii liderów, u których zdiagnozowano wirusa, w tym prezydenta USA Donalda Trumpa, premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona i prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro.

Wszyscy wyzdrowieli i uważa się, że poza diagnozą, 48-letni Duda jest w dobrym stanie zdrowia.

„W wyniku testu wiem, że jestem na to chory Koronawirus „Duda napisał na Twitterze, dodając, że „czuje się dobrze”, „jest w pełni sił”, „nie ma objawów i pracuje zdalnie”.

Chociaż nie było jasne, kiedy Duda został zarażony, w poniedziałek wziął udział w forum inwestycyjnym w Tallinie, gdzie spotkał się z prezydent Estonii Kersti Kaljulaid i prezydentem Bułgarii Rumenem Radevem.

Kaljulaid powiedziała na swojej stronie na Facebooku, że po powrocie z Francji w piątek uzyskała negatywny wynik testu na obecność wirusa. Radev w międzyczasie odwołał swoją wizytę w Tallinie we wtorek i przeszedł kwarantannę w Sofii.

Wspierany przez rządzącą polską nacjonalistyczną partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS), Duda wygrał w lipcu drugą kadencję z rzędu.

Jego diagnoza pojawiła się po ujawnieniu w poniedziałek, że potężny lider partii PiS Jarosław Kaczyński, który jest szeroko rządzący w Polsce, został poddany kwarantannie po kontakcie z osobą, u której zdiagnozowano pozytywną opinię. Koronawirus .

Ani PiS, ani rząd, w którym jest wicepremierem, nie skomentowali stanu 71-letniego Kaczyńskiego.

Masowe protesty

Polska weszła w sobotę w „czerwoną strefę” zamkniętą, obejmującą częściowe zamknięcie szkół podstawowych i restauracji, a także szereg ograniczeń dostosowanych do powstrzymania infekcji, przy jednoczesnym umożliwieniu większej aktywności gospodarczej niż podczas ostrzejszego reżimu antywirusowego tej wiosny.

READ  Turystka z Polski wraca do zdrowia w szpitalu po przypadkowym ataku, potrąceniu i ucieczce

Ale od czwartku, kiedy sąd najwyższy kraju UE wydał orzeczenie nakładające prawie całkowity zakaz aborcji w Polsce, dziesiątki tysięcy Polaków w proteście wyszły na ulice.

W sobotę wybuchły protesty w całym kraju, gdy wszedł w życie limit pięciu osób na zgromadzenia w kontekście działań antyrządowych. Koronawirus Wytyczne.

Policja w ekwipunku zamieszek użyła w sobotę gaz pieprzowy w Warszawie jako osobną demonstrację głównie kibiców piłki nożnej Koronawirus związane z tym ograniczenia stały się gwałtowne.

Zaskakująca zwyciężczyni tegorocznego turnieju Roland Garros Tennis Open, 19-letnia Iga Świątek z Polski, napisała w sobotę na Twitterze, że jest samoizolująca się, ale czuje się komfortowo po kontakcie z osobą zarażoną.

Polska, kraj z 38 milionami mieszkańców, miała prawie rekordową liczbę 13 628 nowych uczestników Koronawirus Sprawy powyżej 24 godzin od soboty i rekordowe 179 zgonów.

Polacy zostali poproszeni o pracę zdalną, jeśli to możliwe, a szkoły podstawowe są częściowo zamknięte i tylko klasy od pierwszej do trzeciej uczęszczają na zajęcia.

Uczniowie szkół średnich i wyższych tydzień temu przeszli na kształcenie na odległość, a wszyscy seniorzy powyżej 70. roku życia będą musieli zostać w domu od soboty.

Restauracje, kawiarnie i puby oferują wyłącznie posiłki na wynos. Kluby fitness i baseny są również zamknięte.

Śluby są zabronione, a liczba osób w sklepach, środkach komunikacji miejskiej i na nabożeństwach jest ściśle ograniczona.

Polski stadion narodowy jest przekształcany w szpital polowy dla Warszawy, a rząd buduje prowizoryczne placówki medyczne w miarę wzrostu populacji Koronawirus Przypadki obciążały placówki służby zdrowia do granic wytrzymałości.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.