Connect with us

Świat

Australia Covid-19: Oczekuje się, że liczba przypadków w Sydney wzrośnie po protestach przeciwko blokadzie, ponieważ dwaj są oskarżeni o rzekome pobicie konia policyjnego

Published

on

Tysiące ludzi naruszyło w sobotę środki związane z koronawirusem i przemaszerowało przez centrum największego miasta Australii, odsłaniając wiele i transparenty z wiadomościami antyszczepionkowymi i starciem z policją. Premier Australii Scott Morrison określił protesty jako „bezwzględne” i „samolubne”. Protesty wybuchły również w innych dużych miastach, w tym w Melbourne, Adelajdzie i Brisbane.

Ponad połowa 25-milionowej populacji Australii – w tym mieszkańcy stolic stanów Sydney, Melbourne i Adelaide – ponownie jest zablokowana, aby powstrzymać epidemię wysoce zaraźliwego wariantu Delta. Wzrasta frustracja z powodu blokad i powolnego przyjmowania szczepionek w kraju.

W niedzielę policja Nowej Południowej Walii (NSW) poinformowała, że ​​podczas demonstracji aresztowano 63 osoby, a władze wszczęły dochodzenie w celu zlokalizowania każdego uczestnika.

Setki grzywien nałożono za naruszenie kodeksu zdrowia, w tym 107 w ciągu ostatnich 24 godzin, począwszy od sobotniego protestu, powiedział komisarz policji NSW Mick Fuller na konferencji prasowej w poniedziałek. Powiedział, że na gorącą linię kryminalną wysłało 10 000 reklam, a śledczy zidentyfikowali ponad 200 osób.

„Mamy na miejscu grupę zadaniową, która będzie nadal badać i śledzić każdego, kogo uda nam się zidentyfikować, kto jest aresztowany lub tykany” – powiedział Fuller.

Zdjęcia i nagrania z protestów wydają się przedstawiać popychanego lub bijącego konia policyjnego przez demonstrantów. Policja konna NSW opublikowała później na Facebooku zdjęcie, w którym stwierdza, że ​​jeden z ich koni, o imieniu Tobruk, nie jest ranny i korzysta z darów „marchew, jabłek, lukrecji, czekolady i bukietów” przekazanych przez sympatyków.

„Nasz piękny, odważny Tobruk jest bezpieczny i nietknięty po swoim strasznym spotkaniu dzisiaj. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za słowa wsparcia” – policja konna NSW powiedział.

Po incydencie 33-letni mężczyzna został aresztowany i oskarżony o bezprawne gromadzenie, okrucieństwo wobec zwierząt i naruszenie wytycznych Covid. Inny mężczyzna, 36 lat, został również oskarżony o napaść, okrucieństwo wobec zwierząt i naruszenie wytycznych Covid. Policja powiedziała, że ​​obu mężczyznom odmówiono zwolnienia za kaucją.

READ  Zniszczony ważny rosyjski most kolejowy w Biełgorodzie w pobliżu granicy z Ukrainą | Ukraina

Premier NSW Gladys Berejkilian powiedziała, że ​​była „zniesmaczona, rozczarowana i załamana” przez protestujących, którzy wyszli na ulice po czterech tygodniach blokad.

Rząd NSW ostrzegł, że prawdopodobnie zostanie zmuszony do przedłużenia ścisłego nakazu pozostania w domu w Sydney poza podaną datę końcową 30 lipca. Zapytany, czy masowy protest może doprowadzić do przedłużonej blokady, Berejkilian powiedział: „Mam nadzieję, że nie będzie to przeszkodą, ale może być”.

„Wydarzenia takie jak to mogą powodować zdarzenia super-rozprzestrzeniania” – dodała.

Premier Morrison powiedział w niedzielę: „Ludzie rozumieją, że istnieje frustracja z powodu blokad. Ale takie zachowanie nikomu nie pomaga. Samolubne zachowanie nikomu nie pomaga ”.

Protestujący maszerują podczas "Światowy Rajd O Wolność" przez ulice.  Anty lockdown wiec w Sydney 24 lipca.

Komentarze pojawiają się, gdy Australia odnotowała kolejną wysoką liczbę nowych codziennych przypadków Covid-19, a Nowa Południowa Walia, w tym Sydney, zgłosiła 145 nowych przypadków przenoszonych lokalnie i dwa kolejne zgony w niedzielę. Według Departamentu Zdrowia, w sobotę w stanie odnotowano 164 codzienne infekcje.

Berejkilian ostrzegł mieszkańców, by zachowali czujność, ponieważ jedną z dwóch osób, które zmarły w niedzielę, była trzydziestoletnia kobieta, „bez wcześniejszych chorób”.

Według Federalnego Departamentu Zdrowia w czwartek prawie 15% dorosłej populacji Australii w wieku powyżej 16 lat zostało w pełni zaszczepionych.

Australia odnotowała prawie 33 000 przypadków Covid-19 od początku pandemii, z około 1000 przypadków w zeszłym tygodniu, według danych z Johns Hopkins University. W sumie zginęło co najmniej 913 osób, powiedział JHU.

„Nie potrafię wystarczająco podkreślić, jak zaraźliwy — to okrutne, jak zaraźliwe — ten wirus. Rozprzestrzenia się tak, jak nigdy wcześniej tego nie widzieliśmy” – powiedział Berejkilian, zachęcając mieszkańców do pozostania w domu.

Po doniesieniach o kolejnych protestach na najbliższą sobotę, nadinspektor policji NSW Fuller ostrzegł przed silną obecnością policji.

„Uderzymy na ziemię bardzo wcześnie. Zostaniesz aresztowany” – powiedział.

READ  Plan rekrutacyjny „Path of Fire” indyjskiego wojska wywołuje masowe niepokoje

Angus Watson i Hilary Whiteman z CNN z Sydney oraz Pauline Lockwood z Hongkongu przyczynili się do relacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *