Connect with us

Świat

Aktualizacje na żywo z wojny rosyjsko-ukraińskiej: najnowsze informacje o ataku bojowników antykremlowskich

Published

on

Aktualizacje na żywo z wojny rosyjsko-ukraińskiej: najnowsze informacje o ataku bojowników antykremlowskich

W miarę jak ataki powstańców sprzymierzonych z Ukrainą na terytorium Rosji przeciągały się w środę w trzeci dzień, w Rosji narastały obawy, że rzadkie wtargnięcie na granicę może doprowadzić do nowych problemów na polu bitwy – i pojawiły się żądania, aby wojsko poświęciło więcej środków na obronę przed takimi atakami.

Grupa złożona z rosyjskich bojowników antykremlowskich, Legion Wolnej Rosjiprzyznał się do ataku, który rozpoczął się w poniedziałek i doprowadził do najostrzejszych walk na terytorium Rosji od początku wojny.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało we wtorek, że napastnicy zostali zepchnięci przez granicę na Ukrainę. Ale przemoc w rosyjskim regionie przygranicznym Biełgorod trwała przez noc, z „dużą liczbą ataków” dronów i jednym atakiem, który uszkodził gazociąg i spowodował mały pożar, według gubernatora regionu Wiaczesława Gładkowa.

„Noc nie była całkowicie spokojna” – napisał Gładkow w Telegramie w środę rano, dodając, że domy, samochody i budynki biurowe w mieście Biełgorod i innych osadach zostały uszkodzone.

Rzecznik Kremla Dmitrij S. Pieskow powiedział we wtorek, że Moskwa jest „głęboko zaniepokojona” atakiem i używa przemocy, aby jeszcze bardziej usprawiedliwić 15-miesięczną inwazję Rosji na Ukrainę. Zapowiedział jednak, że prezydent Władimir Putin nie zwoła nadzwyczajnego posiedzenia swojej Rady Bezpieczeństwa.

We wtorek rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało materiał filmowy rzekomo pokazujący zniszczone pojazdy opancerzone w obwodzie biełgorodzkim w pobliżu granicy z Ukrainą.Kredyt…

Rada Bezpieczeństwa zebrała się po krótkiej erupcji przemocy na granicy w Briańsku w marcu, kiedy żołnierze dowodzeni przez tę samą grupę na krótko przejęli kontrolę nad rosyjską wioską, po czym zostali zepchnięci z powrotem na Ukrainę.

Jednak niektóre żarliwie prorosyjskie głosy otwarcie wyrażały obawy, że ataki w Biełgorodzie przyniosą Rosji nowe wyzwania na polu bitwy, której jedyne znaczące militarne zwycięstwo w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy miało miejsce w ostatnich dniach – zdobycie ruin miasta Bachmut.

READ  Norwegia aresztuje Rosjan za latanie dronami w pobliżu infrastruktury energetycznej

Igor Girkin, bloger wojskowy i były dowódca rosyjskich sił paramilitarnych na Ukrainie, napisał toJeśli wiadomości o atakach granicznych byłyby prawdziwe, „to na porządku dziennym jest nieuchronne utworzenie ciągłego frontu wzdłuż tej granicy, który musi być obsadzony skądś połączonymi siłami zbrojnymi i formacjami rosyjskich sił zbrojnych”.

Konieczność stacjonowania większej liczby żołnierzy wzdłuż granicy, co dodatkowo osłabiłoby siły rosyjskie, byłaby korzystna dla Ukrainy, podsumował Girkin, który nazywa się Igor Striełkow.

Jeszcze przed atakiem, który rozpoczął się w poniedziałek, grupa mieszkańców Biełgorodu podzieliła się Wideo Poprosili rząd o dostarczenie im broni do obrony przed możliwym nalotem. Lokalizacja filmu nie mogła zostać natychmiast niezależnie potwierdzona.

„Nasze miasto i region nie były bronione od dawna” – czytał mężczyzna z lekko trzęsącymi się rękami z gazety, stojąc przed grupą innych mężczyzn. „W pełni rozumiemy, że nasze siły zbrojne nie będą nas w pełni chronić przed ofensywą Sił Zbrojnych Ukrainy. Przód jest ogromny.”

Podczas gdy mieszkańcy regionu Biełgorodu od dawna żyją z odgłosami pobliskich eksplozji spowodowanych wojną, atak z ostatnich dwóch dni może zwiększyć obawy Rosji, a nawet zaszkodzić popularności Putina, powiedział Ivan Fomin, rosyjski analityk Washington z siedzibą w Centrum Analiz Polityki Europejskiej.

„Niektóre z bardziej agresywnych grup rosyjskiego społeczeństwa uznają te ataki za kolejną oznakę słabości i niekompetencji Kremla” – powiedział. „Więc Putin mógłby potencjalnie stracić część swojej popularności wśród tych, którzy zdecydowanie popierają wojnę”.

Fomin powiedział jednak, że w zależności od tego, jak Kreml i rosyjskie media państwowe przedstawiają ataki, nalot może mieć również efekt „mobilizacji za flagę”.

„W tej chwili Putinowi trudno jest wytłumaczyć, dlaczego rozpoczął tę wojnę, jakie są jego cele i dlaczego Rosjanie powinni ryzykować życie na Ukrainie” – powiedział. „Ale jeśli uda mu się zilustrować infiltrację rosyjskiego terytorium przez grupy dywersyjne z Ukrainy, łatwiej będzie mu sprzedać narrację o ataku i obronie Rosji”.

READ  Chiny: Szpital ukarany grzywną po tym, jak kobieta w ciąży odmówiła wjazdu, poroniła

Pan Pieskow próbował powstrzymać rozmowy o tym, że Rosjanie podnoszą broń przeciwko swoim współobywatelom, mówiąc, że bojownicy to Ukraińcy, a nie Rosjanie. Ale grupa, która przyznała się do ataku, powiedziała, że ​​byli Rosjanami, którzy „wreszcie wrócili do domu”, jak umieścili to w Telegramie.

Jurij Karin, analityk z Information Resistance, grupy, która obala rosyjską propagandę, powiedział, że wahająca się oficjalna odpowiedź Rosji na atak pokazuje „szok”, że nalot został przeprowadzony.

„Rosyjska propaganda temu zaprzeczyła” – powiedział.

Andrzej E Kramer przyczynił się do zgłoszenia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *