Connect with us

Świat

Epidemia koronawirusa w Nowej Zelandii rozprzestrzenia się na Wyspę Południową

Published

on

23 października (Reuters) – Nowa Zelandia zgłosiła w sobotę 104 nowe infekcje koronawirusem, w tym pierwszy wspólny przypadek wirusa na Wyspie Południowej w kraju od prawie roku, poinformowali urzędnicy ds. zdrowia.

Większość nowych infekcji została zgłoszona w Auckland, największym mieście Nowej Zelandii, które było ściśle zamknięte od ponad dwóch miesięcy. W pozostałej części kraju, liczącej 5 milionów ludzi, obowiązują luźniejsze ograniczenia. Kontynuuj czytanie

Według urzędników służby zdrowia ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się przypadku zgłoszonego w Blenheim w północno-wschodniej części Wyspy Południowej pozostawało niskie, a osoba prawdopodobnie znajdowała się w późnym stadium infekcji.

Znak na autostradzie w Auckland zachęca ludzi do zaszczepienia się na koronawirusa (COVID-19) podczas całodniowej kampanii szczepień w klinice szczepień, aby znacznie zwiększyć odsetek osób zaszczepionych w kraju w Auckland w Nowej Zelandii, październik wzrost 16, 2021. REUTERS / Simon Watts

„Do tej pory wstępne wywiady dotyczące przypadków wykazały niewielką liczbę bliskich osób, z którymi się skontaktowano i które obecnie izolują się za pomocą zamówionych badań” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Zdrowia.

W piątek premier Jacinda Ardern powiedziała, że ​​Nowa Zelandia zakończy surowe środki blokujące i przywróci więcej wolności, gdy 90% kwalifikującej się populacji zostanie w pełni zaszczepionych. Do soboty 70% uprawnionych zostało w pełni zaszczepionych.

Kiedyś okręt flagowy do zwalczania COVID-19, Nowa Zelandia nie była w stanie powstrzymać wybuchu wysoce zaraźliwego wariantu Delta COVID-19 w Auckland, zmuszając Ardern do porzucenia strategii eliminacji i przejścia do życia z wirusem. Kontynuuj czytanie

Liczba przypadków w obecnej epidemii osiągnęła 2492, a Nowa Zelandia do tej pory odnotowała 28 zgonów związanych z koronawirusem podczas pandemii.

Reportaż Lidii Kelly; Adaptacja Kim Coghill

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Tajlandia. Protesty w Bangkoku chcą dymisji rządu premiera Prayutha Chan-ocha
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.