Connect with us

Gospodarka

A4 Kraków – Katowice. Cennik podwyższony od 1 października 2020 r

Published

on

Od czwartku kierowcy zapłacą więcej za autostradę A4 między Katowicami a Krakowem. Podwyżki dotyczą pojazdów z pierwszej kategorii, tj. H. Samochody osobowe.

Zmiana opłat dotyczy tylko pojazdów pierwszej kategorii, tj. H. Pojazdy z dwiema osiami. Opłata pobierana jest w każdym punkcie poboru opłat (PPO) na autostradzie A4 Katowice-Kraków tj. H. W Mysłowicach i Balicach wzrosła z 10 do 12 zł. Oznacza to, że za całą trasę kierowcy płacą 24 zł, a nie jak dotychczas 20 zł.

Motocyklistom przysługuje rabat w wysokości 6 zł, dlatego za każdą bramę płacą 6 zł.

Ceny za korzystanie z odcinka autostrady pojazdami pozostałych kategorii, tj. H. Kategoria druga i trzecia (po 20 zł za każde PPO) oraz kategoria czwarta i piątek (po 35 zł za każde PPO) nie ulegają zmianie.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE

Płatności automatyczne na A4

Od czwartku zmieni się również wysokość stawki preferencyjnej za przejazd pojazdów kategorii 1 (z wyłączeniem motocykli) z wykorzystaniem płatności automatycznych. Na każde PPO jest 8 zł, w porównaniu do 7 zł, które obowiązywały do ​​30 września.

Od początku tego roku Stalexport Autostrada Małopolska, zarządzająca 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 między Katowicami a Krakowem, zdecydowała się na wprowadzenie preferencyjnych cen dla kierowców z automatycznymi formami płatności: A4Go, Autopay, SkyCash czy Telepass.

„Kierowcy samochodów korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go w formule prepaid do 30 września br. Mogą wykupić impulsy do przejazdów autostradą A4 Katowice-Kraków za 7 zł, które zostaną przeznaczone na przejazdy przez najbliższe dwa lata „- czytamy w komunikacie firmy.

Na przejazdy pojazdami innych kategorii zachowujemy preferencyjne ceny, tj. H. Druga i trzecia kategoria (po 17 zł za każdy PPO) oraz czwarta i piąta kategoria (po 30 zł za każdy PPO).

PAP / Adam Ziemienowicz

Główne źródło zdjęć: Shutterstock

READ  Granica polsko-białoruska: wybucha przemoc, polscy strażnicy strzelają z armatek wodnych do migrantów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.