Najważniejsze wiadomości

Polska stosuje presję defensywną, świetna druga połowa pokonała Lakeview 61-48 | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie sztabowe / Neel Madhavan Ross Dedo z Polski trafia do kosza w meczu z Lakeview we wtorek wieczorem w drodze do wygranej 61-48 u siebie. Dedo zdobył 24 punkty.

POLSKA – Po tym, jak już dwukrotnie graliśmy jako przeciwnicy konferencji w tym sezonie, nie było niepewności między Polską a Lakeview.

Obie strony bardzo dobrze znały swoje mocne i słabe strony, a dwa poprzednie pojedynki decydowały łącznie zaledwie dziewięć punktów, oba niewielkie zwycięstwa dla Polski.

Kiedy we wtorek wieczorem obaj spotkali się po raz trzeci w pierwszej rundzie play-offów, wyglądało, przynajmniej na początku, jakby Lakeview domyśliło się, jaka jest Polska – wchodzi do przerwy z czteropunktową przewagą.

Ale Polacy nie zachowali spokoju, ponieważ wykorzystali dominującą trzecią kwartę, aby odzyskać prowadzenie i oddalić się, by wygrać 61:48 i awansować do finału tabeli sekcji.

„Wiedzieliśmy i głosiliśmy w praktyce, że jeśli chcemy wygrać, musimy zacząć od defensywnego końca parkietu”. powiedział główny trener Polski Eric Fender. „Wstaliśmy i wywarliśmy na nich presję z piłką, a oni w końcu zaczęli tracić kilka strzałów. W pierwszej połowie wykonali kilka ujęć, w których przykładaliśmy im dłonie do twarzy i mówiliśmy po prostu „dobrze”.

„Naprawdę myślę, że wywieranie na nich pewnego nacisku piłki na całym boisku trochę ich wyczerpało i dostaliśmy kilka przejściowych wiader z drugiej połowy, które pomogły nieco zwiększyć przewagę”.

Pierwsza kwarta była kliniką ofensywną dla obu drużyn.

Polak oddał swoje pierwsze pięć strzałów z ziemi i sześć z pierwszych siedmiu i chociaż Lakeview oddało tylko dwa z pierwszych pięciu, nadal prowadzili pod koniec kwarty dzięki 11 punktom Nate’a Foxa.

Po tym, jak Lakeview objęło czteropunktowe prowadzenie w przerwie, Polska eksplodowała, by otworzyć trzecią kwartę – z wynikiem 12:0, aby przejąć kontrolę.

READ  Debiut Cash w Polsce w Warszawie - The Athletic

„Kiedy prowadzimy naszą ofensywę, możemy dostać to, czego chcemy, iw praktyce tak jest każdego dnia”. powiedział główny trener Lakeview, Mark Novotny. „Ci faceci są tu od czterech lat, a ja mam siedmiu seniorów, więc wiemy, co robić, a kiedy klikamy, widzieliście, co może się wydarzyć. W drugiej połowie byli z nami trochę fizycznie i kilka przeoczyliśmy. To dzieje się szybko, a potem po prostu tak się stało, kiedy brakowało nam, zaczęli to robić.

Czołowy strzelec Ross Dedo był w czołówce polskiego awansu, zdobywając w drugiej połowie 15 ze swoich najlepszych w grze 24 punktów.

Dedo powiedział, że Polska wahała się ofensywnie w pierwszej połowie, zwłaszcza w drugiej kwarcie, polegając na rzutach za trzy i skaczących w dal, zamiast wykorzystywać przewagę wielkości i wchodzić na linię oraz atakować kosz.

„Moja trójka trochę trafiła, ale to moja najlepsza umiejętność, aby dostać się do dołka i dobrze wykończyć”. powiedział Dedo.

W meczu obie drużyny zademonstrowały swoją skuteczność ofensywną, gdy Polska strzeliła z boiska 56,1 procent, a Lakeview 44,4 procent.

„(Lakeview) wykonuje dobrą robotę wykonując (swoje) przestępstwo — jest wiele ekranów, wiele poślizgów i rzeczy do przeczytania i reakcji”. powiedział Fender. „Czasami bardzo trudno jest dzieciom w dzisiejszych czasach nauczyć się czegoś takiego. To nie jest tak, że biegają set za setem i możesz przejść i powiedzieć, że tak – to pełny odczyt i reakcja. Chcieliśmy tylko, aby zrozumieli, że komunikacja jest kluczowa (w porównaniu).”

Zwycięstwo przenosi na 7 miejsce w Polsce przeciwko piątkowemu Streetsboro na 10 miejscu, który pokonał Salem 68-64 w dogrywce.

Sezon Lakeview dobiega końca, gdy kończą z ogólnym rekordem 8-15.

„Jestem dumny z moich chłopców – nigdy się nie poddali”. powiedział Novotny. „Zrobili wszystko, o co ich poprosiłem. Przychodzili ćwiczyć każdego dnia, ciężko pracowali, pojawiali się w każdym meczu i ciężko pracowali. Wiem, że to nie skończyło się tak, jak chcieliśmy, ale nadal jestem z niej dumny.

READ  Pomoc prawna i potrzeby ochrony osób przesiedlonych z Ukrainy. Sprawozdanie z wyników badań w Polsce [EN/UK] - Polska