Avaya Desjardins napada na Lewistona na Edwarda Little’a / Leavitt / Polska

LEWISTON — Freshman Avaya Desjardins chciał awansować.

Lewiston była w poniedziałek bez bramkarza Kim McLaughlin, więc Desjardins zamieniła kij i rękawice na ochraniacze i kij bramkarza.

Desjardins, która miała na sobie koszulkę McLaughlin nr 30, ponieważ została zaprojektowana specjalnie dla bramkarzy, zatrzymała 11 z 12 strzałów, na które była narażona w wygranym 7:1 meczu Błękitnych Diabłów z Edwardem Little/Leavitt/Polska na The Colisee.

Desjardins powiedziała, że ​​była zarówno zdenerwowana, jak i podekscytowana, kiedy po raz pierwszy grała w bramkarza. Jej komfort wzrósł po tym, jak dokonała pierwszego uratowania.

„Dzięki temu byłem bardziej pewny, że mogę to zrobić” – powiedział Desjardins.

Trener Lewistona (7-1) Ron Dumont powiedział, że przed meczem nauczał obrony swojej drużyny.

„Wiedzieliśmy, że musimy być tak solidni, jak byliśmy w defensywie” – powiedział Dumont. „Po pierwsze, masz Avayę, która nigdy nie była w bramie, a my umieściliśmy ją w sieci. Powiedziała, że ​​to zrobi, ale musieliśmy ją chronić. Powiedziałem dzieciom: „Nie poddajemy się, zwykle oddajemy więcej niż 12 strzałów w meczu, może 15. Więc jeśli zdołamy ich powstrzymać, nie zmieni to naszej ofensywy i obrony.

Edward Little / Leavitt / Polska, Alyssa Prosser, trafiła przez pięć dołków Desjardinsa, dając Red Hornets prowadzenie 1:0 w prawie trzech minutach gry.

Desjardins powiedziała, że ​​jej koledzy z drużyny przekazali jej słowa zachęty po zdobyciu gola.

„Pierwszy gol, którego zostawiłem, powiedzieli, że jest w porządku, to nie moja wina” – powiedział Desjardins. – Ciągle mi powtarzałeś, że to mam.

Dla Edwarda Little’a / Leavitt / Poland (3-2-1) w poniedziałek wieczorem gol Prossera był jedną z niewielu rzeczy, które poszły dobrze.

„Byliśmy przewyższeni, pokonani i przepracowani” – powiedziała trenerka Red Hornets Dana Berube. „To nie był nasz dzień i musimy szybko przewrócić stronę, ponieważ mamy trzy lub cztery trudne mecze w ciągu następnych siedmiu lub ośmiu dni”.

READ  UE weryfikuje kontrole bezpieczeństwa produktów mlecznych w Polsce i Holandii

Lilly Gish z Lewistona wyrównała 1-1 po trafieniu z prawego koła, które minęło bramkarza Edwarda Little’a, McKenziego Hortona (dziewięć obrońców). Horton ma podkładkę na krążku, ale znalazł otwór.

„Obrona, Charlotte (Cloutier) i Lilly Gish, są tak samo zaangażowani w atak, jak w obronie” – powiedział Dumont. „Zrobili dużą część krążka, przenieśli go, wykonali świetną robotę”.

Dube, która asystowała przy bramce Gish’a, zanotowała swój drugi punkt tego wieczoru, kiedy Leah Landry podała do Dube’a w automacie, a Dube szybko strzelił krążkiem obok Hortona.

Na około trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Landry odbił podanie za linią bramkową z Toree St. Hilaire do bramki, dając Lewistonowi prowadzenie 3-1.

„W ten sposób zbudowana jest (nasza linia)” – powiedział Landry. „Mam wrażenie, że pod tym kątem przełęcze są otwarte. Więc robię to ostatnio ”.

Obie drużyny grały o władzę w drugim okresie. Lewiston wykorzystał sytuację, gdy St. Hilaire strzelił drugiego gola tego popołudnia, mniej niż pięć minut za nim, i uzyskał wynik 4:1.

Horton zatrzymał Landry’ego w drugiej tercji próbą ucieczki, ale w trzeciej Landry strzelił gola w próbie ucieczki, zwiększając przewagę do 5:1.

„Postanowiłem wziąć udział w debiucie, kiedy już tam będzie”, powiedział Landry o bramce.

Gish oddał strzał nieco za linią bramkową, która odbiła klocki Hortona do bramki i wyprowadziła 6:1.

Alyssa Marcoux strzeliła siódmego gola Lewistona pod koniec meczu.

Berube wierzy, że Red Hornets mogą odzyskać siły po przegranej z rywalami.

„Nadal wierzę w ten zespół. Nie sądzę, że pokazaliśmy kaliber zespołu, którym jesteśmy dzisiaj ”- powiedział Berube. „Lewiston to bardzo dobra drużyna, która nic im nie odbiera, zasługują na każdą sekundę (zwycięstwo).”

Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po wysłaniu e-maila z kontem wyślemy e-mail z kodem resetowania.