Connect with us

Top News

Gdzie jest burza 17 sierpnia? Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia. Mapa burz online. Radar burzowy

Published

on

gdzie jest burza

Burze z gradem pojawią się dziś prawie w całej Polsce. IMGW wydała ostrzeżenie w poniedziałek po południu dla 12 prowincji. Na południe od Małopolski oraz województwa śląskie i podkarpackie zostały objęte alarmem II stopnia.

Burze z gradem prawie w całej Polsce. IMGW wydał nowe ostrzeżenia pogodowe. Alarmem II stopnia objęto dwa województwa.

Alert pierwszego stopnia obejmuje województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, lubelskie, mazowieckie (część południowa i środkowa), opolskie, dolnośląskie, świętokrzyskie, łódzkie, lubuskie, wielkopolskie oraz część kujawsko-pomorskiego.

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia. Mapa burz ONLINE. Radar burzowy

Na tym obszarze IMGW prognozuje burze z opadami od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km / h. W niektórych miejscach może grad.

Miejsca objęte ostrzeżeniem II stopnia – czyli południe prowincji. Małopolskie, Podkarpackie i Śląskie – Instytut ostrzega przed burzami o opadach od 30 mm do 40 mm, a lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km / h. W niektórych miejscach może spaść grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że ​​należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą skutkować stratami materialnymi oraz zagrożeniem dla zdrowia i życia. IMGW zwraca uwagę, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić prognozy pogody.

Zobacz też

Z drugiej strony ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. IMGW zaleca szczególną ostrożność i przestrzeganie komunikatów pogodowych.

RadioZET.pl/IMGW/PAP

READ  Matteo Salvini: Wiadomości o zakażeniach koronawirusem to „medialny terroryzm”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *