Connect with us

Gospodarka

6 grudnia będzie niedzielą handlową. Solidarność jest oburzona, że ​​nikt nie konsultował z nimi decyzji

Published

on

Koniec prawa bez handlu w tym roku było pełne. Pomimo wezwań do odroczenia tej decyzji ze względu na pandemię, rząd pozostał nieugięty. Wahał się, czy argumentować, że w ten sposób w sposób bardziej bezpieczny rozłoży się liczba osób dokonujących zakupów.

Warto robić zakupy w Boże Narodzenie. Czeka nas rekord w handlu detalicznym

Grudzień od początku powinien być wyjątkowy – ze względu na święta planowano mieć dwie niedziele 13 i 20 grudnia Handel w niedzieledać ludziom czas na zakupy. Pandemia najwyraźniej skłoniła polskie władze do podjęcia logicznego kroku raz, aw grudniu dodano kolejną niedzielę handlową.

Obejrzyj wideo
Zakaz handlu w niedziele staje się fikcją. Solidarność jest wściekła, rząd milczy

W niedzielę handlową 6 grudnia rząd Mikołajek zwolnił z zakazu handlu

6 grudnia zostaje wyłączony spod zakazu handlu w ramach nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i kontroli COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych przez nie sytuacji kryzysowych. W uzasadnieniu stwierdzono, że podjęto ten krok w celu zmniejszenia liczby klientów dokonujących zakupów w tym samym czasie. Pomysł miał wyjść od wicepremiera Jarosława Gowina.

Kupuj w niedziele.  Zakaz handlu w niedziele nie dotyczy wszystkich sklepówZniesiony zostanie zakaz handlu w niedziele? Senat przyjął nowelizację ustawy

„Solidarność” oburzyła zmiany

Jak donosi money.pl Alfred Bujara, szef działu handlowego „Solidarności”, działacze są oburzeni tą decyzją, która została podjęta bez konsultacji ze związkami.

Rząd bardzo dba o wszystkie zawody, ale nie o rzemieślników. Widać, że lobby zachodnich firm wygrywa, bo one forsowały takie rozwiązania

Said Bujara. Dodał, że w perspektywie zaplanowanych z wyprzedzeniem dwóch kolejnych niedziel handlowych wprowadzenie trzeciej byłoby nieetyczne. Jest to tym bardziej prawdziwe, że sytuacja robotników handlowych w Polsce jest najgorsza Unia Europejska, Bujara kontynuował. Nie chodziło mu tylko o trudne warunki praca, ale też narażenie na infekcje, bo obecne procedury to fikcja – mówi szef działu handlowego „Solidarności”

Szanujmy pracowników

– zwany Bujara.

READ  Jeszcze nigdy nie było takiego Czarnego Piątku. Oto lista rabatów i rabatów w popularnych sklepach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *