Connect with us

Najważniejsze wiadomości

34-latek zginął w pierwszym dniu protestów w Mińsku. Do sieci trafiło drastyczne nagranie | Wiadomości ze świata

Published

on

34-latek zginął w pierwszym dniu protestów w Mińsku.  Do sieci trafiło drastyczne nagranie |  Wiadomości ze świata

34-letni Aleksander Trajkouski to białoruski rzemieślnik, który zmarł w pierwszy dzień powyborczy protesty sprzeciw. Jego pogrzeb odbył się w sobotę. Rodzina pożegnała Trajkouskiego w domu przedpogrzebowym, a na miejsce jego śmierci w pobliżu stacji metra Puszkinskaja przybywały tłumy. W południe zebrani uczcili jego pamięć minutą ciszy. Następnie skandowali „Dziękuję”, „Niech żyje Bia³oru¶„i” Odejdź „- to żądanie odejścia od władzy Prezydent Aleksandra Łukaszenki. W miejscu jego śmierci uformował się ogromny stos kwiatów.

Śmierć podczas protestów na Białorusi. Nagranie trafiło do sieci

Po południu białoruski bloger NEXTA zamieścił na Twitterze wideo, które najprawdopodobniej pokazuje moment, w którym Trajkouski został zastrzelony przez OMON. Film pokazuje, że mężczyzna idzie w stronę policjantów z podniesionymi rękami. Padają strzały, po czym protestujący wybiegają na ulicę.

Dziennikarzowi AP udało się nagrać to wydarzenie z innej perspektywy.

Jak czytamy w wiadomości AP, Elena German, partnerka 34-latka, widziała to nagranie. Jest przekonana, że ​​to Aleksander Trajkouski. Inni demonstranci rozpoznali go na zdjęciu agencji przedstawiającym ten sam incydent:

Prawdopodobny czas rozstrzelania Aleksandra Tarajkowskiego Fot. Mstyslav Chernov / AP Zdjęcie

Białoruskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło, że przyczyną śmierci mężczyzny jest eksplozja niezidentyfikowanego zarzutu, który rzekomo trzymał w rękach. Nagrania i zdjęcia tego nie potwierdzają. Partner mężczyzny jest przekonany, że został postrzelony. Kobieta widziała jego ciało w kostnicy cztery dni po jego śmierci. W wywiadzie dla AP poinformowała, że ​​na jej klatce piersiowej był szew i czarny siniak, a jej ręce i stopy były nietknięte.

READ  Polska domaga się „uregulowanych” wycieczek edukacyjnych o Holokauście w sporze z Izraelem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.