Connect with us

Najważniejsze wiadomości

3. Dywizja Piechoty przejmuje kontrolę nad grupą operacyjną Armii w Polsce

Published

on

3. Dywizja Piechoty przejmuje kontrolę nad grupą operacyjną Armii w Polsce

3. Dywizja Piechoty Armii stacjonująca w Fort Stewart w stanie Georgia oficjalnie objęła dowództwo nad grupą zadaniową armii w Polsce i krajach bałtyckich. wchodząc w skład 4 Dywizji Piechoty tymczasowe rotacje w celu wsparcia europejskich sojuszników.

W ogłoszeniu o zmianie odpowiedzialności nie wspomniano o Rosji ani Ukrainie, ale jest to ostatnia z szeregu operacji mających na celu powstrzymanie dalszych działań militarnych Rosji od rozpoczęcia jej inwazji na Ukrainę na pełną skalę w lutym 2022 roku.

„Po raz kolejny mamy zaszczyt stać po stronie naszych polskich sojuszników, państw bałtyckich i reszty NATO”. powiedział Generał dywizji Christopher Norrie, dowódca generalny 3. Dywizji Piechoty. „Staliśmy ramię w ramię przeciwko tyranii i uciskowi i modlimy się, aby ten sojusz w dalszym ciągu był latarnią nadziei dla wszystkich, którzy tęsknią za wolnością i sprawiedliwością na całym świecie”.

Wraz ze zmianą składu wojskowego podczas uroczystości 9 września w Bunzlau w Polsce nastąpiła zmiana nazwy. z Task Force Ivy do Task Force Marne, w oparciu o motto jednostki 3. Dywizji Piechoty „Skała Marny”. To powiedzenie sięga czasów rozmieszczenia dywizji podczas I wojny światowej.

„3. Dywizja Piechoty została rozmieszczona jako siła rotacyjna, aby wspierać sojuszników NATO, odstraszać dalszą agresję przeciwko państwom członkowskim NATO i szkolić się z siłami państwa-gospodarza w celu budowania gotowości i interoperacyjności” – powiedział podpułkownik Matt Fontaine, rzecznik 3. Dywizji Piechoty – stwierdził Army Times.

Grupa zadaniowa Marne zapewni wsparcie Europejskie wysiłki na rzecz zabezpieczenia, odstraszania i wzmacniania. Grupa zadaniowa składa się z jednostek pancernych, piechoty, lotnictwa i logistyki rozmieszczonych w krajach bałtyckich i w Polsce i będzie współpracować z sojusznikami NATO w regionie. odpowiednio komunikat prasowy armii.

W różnych miejscach Europy będzie stacjonować około 4500 żołnierzy 3. Dywizji Piechoty na poparcie misjiObejmuje to „współpracę z sojusznikami NATO i regionalnymi partnerami w dziedzinie bezpieczeństwa w celu zapewnienia sił gotowych do walki dla V Korpusu, wysuniętego korpusu Ameryki w Europie”.

READ  Ukraina: Nowy atak na Krym, Polska wstrzymuje dostawy broni, Zełenski spotyka się z Bidenem

Książka Standardów V Korpusu tak opisuje misję: „W lutym 2022 r. V Korpus ponownie odpowiedział na wezwanie narodu i został rozmieszczony jako TF Victory po inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 r. w celu wsparcia europejskiej operacji Assure, Deter and Reinforce wysłanej do Europy teatr wojny.”

Żołnierze z Task Force Marne dołączą do stacjonujących tam obecnie 2000 innych żołnierzy 3. Brygady Lotnictwa Bojowego.

James jest redaktorem „Army Times” i weteranem piechoty morskiej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *