Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Odwiedź w wakacje: Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” (Sejny, Krasnogruda)

Odwiedź w wakacje: Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” (Sejny, Krasnogruda)

Humanmag

Gdzieś u kresu polskich granic w niewielkich Sejnach od 25 lat działa ośrodek Ośrodek „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów". To niezwykłe miejsce dialogu, spotkań, refleksji o współistnieniu wielu kultur i ludzi w tym samym miejscu.

Redakcja Humanmag.pl
10 sierpnia 2016

  • Skomentuj

Same Sejny oraz Krasnogruda pełne są śladów tych, którzy mieszkali na tych terenach – narodowości, które przetrwały do dziś jak i nacji, które po wiekach zaginęły. Ośrodek działa w trzech obiektach w Sejnach: w Domu Pogranicza, Dawnej Jesziwie i Białej Synagodze. A od 2011 roku funkcjonuje też Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Ale najważniejsze jest to, co tu się dzieje – spotkania, warsztaty, kulturalne wydarzenia które nie ustają nawet latem. To miejsce idealne by rozmawiać, by się nawzajem poznawać. I jednocześnie – by wyciszyć się na podlaskiej ziemi, pozwiedzać i pracować nad swoim duchem.

Biała Synagoga w Sejnach. / Fot. Andwieczor / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się