Zwycięstwa Francji i Polski nad Danią i Arabią Saudyjską

Francja jest pierwszą drużyną, która zakwalifikuje się do fazy pucharowej Mistrzostwa Świata 2:1 z waleczną drużyną z Danii. Kylian Mbappe strzelił oba gole dla obrońców tytułu na stadionie 974 w sobotni wieczór.

Les Blues ledwie zdominowali swoich europejskich odpowiedników, ale pomimo nich osiągnęli swój szczyt we właściwym czasie ostatnie niepowodzenia związane z kontuzjami w którym zobaczyli Karima Benzemę, Cristophera Nkunku i Lucasa Hernandeza, z których wszyscy zostali wyeliminowani z turnieju.

Mbappe dał Francja objął prowadzenie w godzinie gry, kiedy Theo Hernandez szybko wbiegł na duńską połowę i zapewnił sobie bramkę dla sensacji PSG, której odbitym strzałem pokonał Kaspera Schmeichela.

Dania wyrównała siedem minut później, kiedy Andreas Christensen minął Hugo Llorisa z rzutu rożnego Christiana Eriksena.

Jednak Francja śmiała się ostatnia, gdy Mbappe wykonał piękne dośrodkowanie Antoine’a Griezmana z odległości zaledwie dwóch metrów na prawym skrzydle.

Drużyna Didiera Deschampsa jest na dobrej drodze do zdobycia pierwszego miejsca w grupie w ostatnim meczu z Tunezją. Jednak Dania musi pokonać Australię, aby zakwalifikować się do 1/8 finału.

Australia pokonała Tunezję

Socceroos wcześniej pokonali Tunezję 1:0, kiedy Mitchell Duke strzelił jedynego gola w meczu w 23.około Minuta.

Australia zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie D i nawet remis z Danią dałby im awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Polska pokonała Arabię ​​Saudyjską

W innym miejscu w grupie C Polska pokonała Arabię ​​​​Saudyjską 2: 0, gdy napastnik Barcelony Robert Lewandowski w końcu przełamał swoją mundialową suszę.

Saudyjczycy weszli do gry oszołomiony Argentyna w swoim pierwszym meczu grupowym i będą rozczarowani, jeśli nie będą mieli nic do pokazania za swój waleczny wysiłek.

Piotr Żeliński dał Polakom prowadzenie w 39. minuciecz minucie, podczas gdy Lewandowski w pełni wykorzystał wpadkę defensywnej linii obrony Arabii Saudyjskiej i utrzymał piłkę w domu, dając swojej drużynie trzy ważne punkty.

READ  Tenis: Świat nr 1 Świątek gra na ojczystej ziemi w Poland Open - sekcja angielska

Saudyjczycy nie wykorzystali rzutu karnego, gdy Salem Al Dawsari, który strzelił zwycięskiego gola Argentynie, nie pokonał Wojciecha Szczęsnego w bramce Polski.

Bramkarz Juventusu rzucił się w prawo, aby obronić rzut karny, a także wstał, aby obronić przejazd. Europejczycy dwukrotnie trafili w słupek przez Lewandowskiego i Arkadiusza Milika, zanim pierwsi uspokoili nerwy w 82.nd minucie, dając swojej drużynie zwycięstwo.

Źródło: obrazy IMAGO/PA