Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Żużel. Marek Cieślak przestanie być trenerem reprezentacji Polski po sezonie

Published

on

Żużel.  Marek Cieślak przestanie być trenerem reprezentacji Polski po sezonie

Marek Cieślak przestanie być trenerem polskiej drużyny żużlowej po sezonie. Zanim to się stanie, jak zadeklarował w środę w Toruniu, chce wygrać na Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata.

Taki jest cel indywidualnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika.

Przedstawiciele reprezentacji Polski swoje plany na ten sezon ogłosili na Motoarenie w Toruniu, gdzie we wtorek i środę odbywały się zgrupowania drużynowe. Ogłoszono, że w Polsce odbyły się m.in. dwa towarzyskie mecze reprezentacji – jeden najprawdopodobniej z Australią.

Trener Cieślak zapowiedział, że w tym sezonie będzie jego ostatnim trenerem reprezentacji.

– W drużynowych mistrzostwach świata zdobyliśmy 10 medali, w tym siedem złotych i dwa medale Speedway of Nations. Brakuje nam złota, ponieważ były brązowe i srebrne. Mam nadzieję, że Bartek (Zmarzlik) i firma pomogą mi w zdobyciu tego złota pod koniec mojej kariery w HR. Dzisiejsza konferencja prasowa jest prawdopodobnie ostatnią, w której biorę udział, bo w przyszłym roku nie będę prowadził sztabu, ale będę miał dużo czasu na inne moje przyjemności – powiedział Cieślak.

Podkreślił, że jego zdaniem sztab będzie w dobrych rękach. Dodał, że dzięki sponsorom jest dobrze „umiejscowiony finansowo”, ale także w Polsce jest wielu świetnych i młodych zawodników.

– Bartek to także młody zawodnik, a już świetny – podkreślił trener kadry. Speedway of Nations planowany jest w Manchesterze pod koniec października i – jak zapewniali uczestnicy środowej konferencji prasowej – organizatorzy deklarują, że zawodom nie grozi niebezpieczeństwo.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *