Connect with us

Świat

Zrzucił 500 000 ulotek przeciwko Kimowi w Korei Północnej, po czym policjanci zapukali do jego drzwi

Published

on

jaW jednoosobowej bitwie z władzami Korei Północnej i Południowej 53-letni dezerter oburzył się zarówno Kim Yo Jong, młodszą siostrą władcy Kim Dzong Una, jak i prezydentem Korei Południowej Moon Jae-in.

Park Sang-Hak, który 21 lat temu uciekł z Korei Północnej wraz z rodziną, sprzeciwił się im obojgu, wysyłając tysiące ulotek na północ, pomimo nowego prawa uchwalonego przez Zgromadzenie Narodowe Południa, które stanowi o zakazie wolności słowa.

Przed pierwszym szczytem Moona z prezydentem Joe Bidenem w Białym Domu 21 maja południowokoreańskiej policji nie udało się aresztować Parka, ale policja wtargnęła do jego biura w czwartek po poinformowaniu The Daily Beast, że w rozmowie z Zoomem był „zdeterminowany, aby zachować rozesłanie ulotek „bez względu na prawo i stały nadzór.

Policja mogła podsłuchać wywiad z The Daily Beast – ostatni telefon Parka z dziennikarzem, zanim skonfiskowali jego telefon komórkowy wraz z dokumentami z jego biura w Seulu, do którego uciekł przez Chiny wraz z żoną i synem w 2000 roku.

Główne przesłanie Parka dla Koreańczyków z północy, przedstawione w 500 000 broszurach i 500 broszurach z balonów nad północą, 28 i 30 kwietnia: „Kim Dzong Un opracowuje broń nuklearną, podczas gdy 20 milionów ludzi umiera z głodu”.

To wystarczyło, by rozwścieczyć Kim Yo Jonga, który próbował zastraszyć Południe w oświadczeniu, w którym pytał, czy władze Korei Południowej są „skłonne poradzić sobie z konsekwencjami złego zachowania przypominających śmieci psów rasy mieszanej, które nie mają żadnych skrupułów”. oczerniają nas, krytykując „problem nuklearny” w najprzyjemniejszy sposób. “

“Oczywiście”, powiedziała w swoim oświadczeniu, napisanym 2 maja po angielsku przez koreańską agencję prasową Pjongjangu.[The South Koreans] będzie zmuszony zapłacić wysoką cenę za pozwolenie na tę sytuację w trakcie przepraszania. “

W rozmowie z The Daily Beast Park przytoczył złość Kim Yo Jonga jako dowód na to, że południowokoreańscy urzędnicy kłamali, twierdząc, że większość balonów z ulotkami poleciała na południe i nie trafiła w zamierzone cele. Powiedział, że wielu znalazło się w pobliżu głównego dworca kolejowego w Pjongjangu, skąd mogli ich łatwo odebrać zarówno zwykli ludzie, jak i żołnierze Korei Północnej. Wraz z ulotkami na północy rozrzucono 5000 jednodolarowych banknotów, aby dać ludziom prawdziwe pieniądze w przeciwieństwie do prawie bezwartościowej waluty Korei Północnej.

READ  Zatrucie Aleksieja Nawalnego. Opozycja chce z powrotem ubrania z Rosji

Park, który nazywa swoją organizację „Fighters for a Free North Korea”, powiedział w rozmowie z Zoomem, że policja stale śledzi jego ruchy i monitoruje zarówno jego biuro, jak i dom, aby uniemożliwić mu trzymanie się planów wydania kolejnych ulotek – a także chroniąc go przed zamordowaniem przez agentów Korei Północnej.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat był odpowiedzialny za ponad 100 publikacji ulotek na północy. Inni uciekinierzy z Korei Północnej wystrzelili znacznie więcej, ale tylko on przeciwstawił się nowemu prawu zakazującemu broszur, uchwalonym przez Koreańskie Zgromadzenie Narodowe w grudniu.

„Koreańczycy z Północy wydali politykę” – powiedział Park, mówiąc o wieloletnim kontakcie, który służył jako tłumacz podczas rozmowy. „Powiedzieli:„ Pozbądź się Park Sang-Hak ”.

Dodał wyzywająco:[South Korean police] nie można mnie aresztować ”- przynajmniej nie wcześniej niż po szczycie Bidena z księżycem.

Biden i jego zespół nie skomentowali, czy kwestia ustawy anty-broszurowej pojawi się na szczycie, ale Park miał nadzieję, że Biden zapyta o legalność przepisów, które jego zdaniem ograniczają wolność słowa, takich jak ta zawarta w Konstytucji RP. południe jest gwarantowane.

„Chcę, aby prezydent Biden zadał wszystkie te pytania” – powiedział. „Dlaczego Moon narusza koreańską konstytucję, wolność wypowiedzi i informacji? Właśnie to miał skonfrontować prezydent Biden z prezydentem Moonem. “

Park mówił w kategoriach, które wyraźnie identyfikują się i rosną w siłę z koreańskimi siłami prawicowymi, podczas gdy popularność Moona spada w odpowiedzi na skandale korupcyjne i problemy gospodarcze.

„Moon pracuje dla Kim Dzong Una” – powiedział, powtarzając szeroko rozpowszechnione komentarze konserwatywnych krytyków Moona.

Niemal ośmielając się uwięzić władze Korei Południowej, powiedział: „Jeśli mnie aresztują, politycy partii opozycyjnej i środki masowego przekazu nie będą siedzieć cicho. Obudzisz święte piekło. „Uważał, że jednym z powodów, dla których pozostał wolny, były naciski polityczne ze strony konserwatywnej Partii Wolności, która sprzeciwiała się rządzącej Partii Demokratycznej w Zgromadzeniu Narodowym.

READ  Koronawirus w Niemczech. Rząd chce ceremonii upamiętniającej tych, którzy przegrali walkę z COVID-19

– Nie sądzę, żeby Moon mnie aresztował – powiedział. – Będzie wyglądać na podłego i przygnębionego, jeśli aresztuje mnie po szczycie.

Sprzeciw Parka wobec władz kontrastuje ze sprzeciwem innych uciekinierów, którzy nie wydali żadnych ulotek od czasu wejścia w życie ustawy Anti-Leaflet Act.

„Dopóki naród Korei Północnej będzie cierpieć, nie będzie końca” – powiedział. „Będziemy nadal rozsyłać ulotki”.

Jednak nalot policji na jego biuro sugeruje, że nawet jeśli nie zostanie zatrzymany, może nie być w stanie dotrzymać tej obietnicy. Bez telefonu komórkowego nie jest nawet pewne, czy gdziekolwiek będzie mógł zamieścić swoje opinie.

„Moon twierdzi, że opowiada się za prawami człowieka” – powiedział The Daily Beast. „Jest marionetką północnokoreańskiego reżimu, dynastii Kim. Jest blisko zarówno Kim, jak i Kim [Chinese president] Xi Jinping. “

Powiedział, że po szczycie Biden-Moon nie widzi sposobu, aby Amerykanie i Koreańczycy z południa mogli nawiązać dialog z Północą.

„Moon poprosi Bidena o spotkanie na szczycie z Koreą Północną” – powiedział. “Nie sądzę, żeby to się wydarzyło.” W międzyczasie dodał: „Kim Dzong Un ma to, czego chce, broń nuklearną i międzykontynentalne rakiety balistyczne. Moon poprosi Bidena o zaakceptowanie Korei Północnej jako siły atomowej. “

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *