Connect with us

Gospodarka

Żołnierze Fort Bragg powracają z sojuszników NATO w Europie :: WRAL.com

Published

on

Żołnierze Fort Bragg powracają z sojuszników NATO w Europie :: WRAL.com

– Na początku tego roku członkowie 82. Dywizji Powietrznodesantowej odlecieli z Fort Bragg, aby wesprzeć misję Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Polsce i Niemczech.

W lutym, po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, około 5000 członków 82. Dywizji Powietrznodesantowej przygotowywało się do wejścia na pokład samolotów na Zielonej Rampie, aby pokazać swoje poparcie dla sojuszników z NATO w Europie.

„Od razu zaczęli trenować. Dali im trochę sprzętu. Pracowali z niektórymi jednostkami artyleryjskimi, z niektórymi [M142 HIMARS] Systemy rakietowe i zrobiły to, co robi 82. Dywizja Powietrznodesantowa – wszystko, co jest potrzebne do obrony narodowej na całym świecie” – powiedział Dan Dederick, Sekretarz Pomocy Cywilnej Karoliny Północnej, sekretarz armii.

Chociaż pierwszy z tych oddziałów powróci we wtorek, misja ta będzie kontynuowana.

Podczas gdy żołnierze trzymali się z dala od strefy walk między Rosją a Ukrainą, przywódcy wojskowi powiedzieli, że rola 82. Dywizji Powietrznodesantowej była kluczowa w pomaganiu Ukrainie w obronie przed wrogim przejęciem przez Rosję.

– Trenują dla Ukraińców i to bardzo szybka sesja treningowa – powiedział Dederick. „Nie są przyzwyczajeni do niektórych z tych systemów uzbrojenia, a nasi żołnierze szkolą ich, jak używać ich do ochrony przed rosyjską agresją”.

Wysłanie żołnierzy z Fort Bragg ma bezpośredni wpływ na gospodarkę Fayetteville. Firmy w regionie są powiązane z Pocztą Szwajcarską na więcej niż jeden sposób.

„Nie tylko w części biznesowej, ale także kadrowej. Mam na myśli, że niektóre z naszych wojskowych żon, małżonków, chłopaków, dziewczyn… kiedy odchodzą, czasami nasz personel odchodzi” – powiedziała Linda Higgins z Luigi’s Restaurant.

Dlatego wtorkowy powrót do domu, ze wszystkimi uściskami i pocałunkami, jest tak ważny dla społeczności.

READ  Polska umożliwia dziennikarzom dostęp do obszaru zastrzeżonego na Białoruś

„Zawsze wspaniale jest widzieć, jak bezpiecznie i ze swoimi bliskimi wracają na Zieloną Rampę i dzięki Bogu, że mają się dobrze” – powiedział Dederick.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *