Connect with us

Świat

„Znaki życia” w ruinach domu miesiąc po wybuchu w Bejrucie

Published

on

„Znaki życia” w ruinach domu miesiąc po wybuchu w Bejrucie

W stolicy Libanu, Bejrucie, w czwartek wieczorem zawieszono akcję poszukiwawczą w ruinach domu, podczas której ratownicy odkryli „ślady życia” pod gruzami wcześniej tego dnia. Budynek zawalił się na początku sierpnia w wyniku potężnej eksplozji w porcie w Bejrucie.

Wczesnym czwartkowym wieczorem władze libańskie poinformowały, że zespół ratowników z psem ratowniczym wykrył ruch pod zawalonym budynkiem w dzielnicy Gemmayze, jednym z najbardziej zniszczonych przez wybuch.

(Oznaki życia – oddech i tętno) razem z mierzonymi wartościami czujnika temperatury oznaczają to Ktoś może mieszkać (pod gruzami) – Agencja Reuters cytuje słowa jednego z ratowników, Eddy’ego Bitar.

Późnym wieczorem poszukiwania ruin budynku przerwano na rozkaz armii libańskiej. Chodzi o bezpieczeństwo ratowników. Uszkodzone części domu grożą zawaleniem Przedstawiciel straży pożarnej w Bejrucie powiedział dpa.

Zapewnił, że działania zostaną wznowione w piątek rano, kiedy wejdzie dźwig, którego potrzebują ratownicy.

Decyzja o zaprzestaniu poszukiwań wywołała oburzenie wśród obserwujących akcję. Wstyd, wstyd i wstyd! Zawołali libańskich żołnierzy pilnujących miejsca poszukiwań.

Trzypiętrowy budynek znajdował się zaledwie kilkaset metrów od portu, w którym 4 sierpnia nastąpiła potężna eksplozja 2750 ton saletry amonowej (saletra amonowa). Po wybuchu z budynku pozostał tylko parter i fragmenty ścian.

W wyniku eksplozji zginęło na miejscu lub później w wyniku obrażeń ponad 190 osób, a ponad 300 000 zostało bez dachu nad głową.

READ  Żołnierze izraelscy ranni podczas strzelania do autobusów na okupowanym Zachodnim Brzegu | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *