Connect with us

technologia

Mapy Google przygotowują tryb ciemny dla całej aplikacji na Androida

Published

on

Po tym Aplikacja domowa w zeszłym miesiącuJedną z ostatnich aplikacji własnych, które wymagają trybu ciemnego, są Mapy Google. Na szczęście najnowsza wersja klienta Android w końcu pokazuje, że prace trwają.

Informacje o APK Insight: W tym poście „APK Insight” zdekompilowaliśmy najnowszą wersję aplikacji przesłanej przez Google do Sklepu Play. Kiedy dekompilujemy te pliki (zwane APK w przypadku aplikacji na Androida), możemy zobaczyć różne linie kodu w tej wskazówce dotyczącej możliwej przyszłej funkcjonalności. Należy pamiętać, że Google może, ale nie musi, zapewniać te funkcje, a nasza interpretacja funkcji może być niekompletna. Postaramy się umożliwić osobom zbliżającym się do ukończenia studiów pokazanie, jak będą wyglądać, gdy zostaną wysłane. Mając to na uwadze, czytaj dalej.

Mapy Google mają dziś ciemny motyw, ale tylko w trybie nawigacji podczas jazdy. Ten wygląd dotyczy bezpośrednio karty, a także większości interfejsu – dolnego arkusza i różnych przycisków. Jednym z dziwnych wyjątków jest biała ikona mikrofonu Asystenta Google w prawym górnym rogu i, w mniejszym stopniu, zielone pole u góry z nazwami ulic i kierunkami.

Każda inna część interfejsu użytkownika ma jasne tło, podczas gdy warstwa mapy ma przeważnie różne odcienie szarości. Wersja 10.50 Map Google zawiera kilka ciągów znaków, które są wyraźnie oparte na “DARK_MODE_SETTING” odnosić się.

Przejdź do ustawień jasnego motywu

Wygląd

W ustawieniach pojawi się nowe menu “prezentacja” w którym masz trzy opcje: Domyślny motyw urządzenia, Ciemny motyw i Jasny motyw.

Motyw urządzenia domyślnie

ciemny schemat

Lekki motyw

To ustawienie jest szczególnie niezależne od wyglądu nawigacji:

W ustawieniach możesz również zmienić wygląd mapy podczas nawigacji

Przejdź do ustawień nawigacji

Z wersją 10.50 inną “noc” Wprowadzenie systemów i symboli.

Stworzenie ciemnej mapy będzie prawdopodobnie dużym wysiłkiem i nie będzie tak łatwe jak odwracanie kolorów. Mapy Google zawierają różne nazwy ulic i miejsc, a także różne pinezki i symbole. Wszystko musi zostać zoptymalizowane, aby nie pogorszyć widoczności. W międzyczasie przejście z białego na domyślny ciemnoszary Google powinno być łatwiejsze w przypadku wszystkiego innego.

Miejmy nadzieję, że ciemny temat Map Google pojawi się raczej wcześniej niż później. Krótko mówiąc zobaczyłem render wraz z premierą Androida 10 we wrześniu ubiegłego roku, ale to było przed wielkimi kartami Przeprojektowanie na początku tego roku.

FTC: Używamy automatycznie generujących dochody linków afiliacyjnych. Więcej.


Więcej informacji można znaleźć w 9to5Google w YouTube:

READ  „Kiedy weźmiesz pod uwagę, co Roger Federer oznacza dla światowego tenisa…”, mówi gwiazda ATP
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *