Liga narodów. Niemcy – Hiszpania. Gol w doliczonym czasie, trafienie

• Czwartkowy mecz Niemiec z Hiszpanią był największym sukcesem Ligi Narodów, który powrócił jako pierwszy mecz reprezentacji narodowej po wybuchu pandemii koronawirusa
  • Drużyna Joachima Löw spowodowała kontuzję, ale po tym golu strzelił Jose Gaya
  • W drugim meczu Ukraińcy pokonali Szwajcara 2: 1 i padły niezłe bramki

Starcie dwóch europejskich mocarstw raz za razem elektryzuje kibiców, zwłaszcza jeśli chodzi o grę. Trener Joachim Löw, podobnie jak Jerzy Brzęczek, wziął pod uwagę zmęczenie Bayernu Monachium, które zakończyło się zwycięstwem w sezonie Ligi Mistrzów, a najważniejsi architekci sukcesu z Lizbony nie pojawili się na zgrupowaniu drużynowym. Tak więc zmiennicy mieli szansę i trener mógł zmierzyć się z bardzo wymagającym rywalem. Było tak mimo tego, że Luis Enrique dał niektórym podstawowym graczom odpoczynek, a Jordi Alba, Diego Costa, Isco, Saul Niguez i Alvaro Morata nie pojawili się na boisku.

Niemcy od początku rozpoczęli mecz pod dużą presją, próbując zmusić rywali do popełnienia błędu. Sami grali ostrożnie, a Toni Kroos, który rozpoczął Timo Wernera, w 9 minucie dobrze podał, ale napastnik Chelsea London był na spalonym.

Po niespełna kwadransie Kevin Trapp popełnił fatalny błąd. Niemiecka bramkarz wybiegła poza pole karne i nie trafiła w piłkę, Rodrigo wziął ją, ale nie mógł strzelić, bo bramkarz był w stanie interweniować atakiem wślizgiem. W odpowiedzi Leroy oddał Sane świetny strzał z rogu pola karnego, ale David de Gea wykazał się świetną interwencją.

READ  Pod ostrzałem o prawa LGBT polski lider oskarża aktywistkę

Kibice obejrzeli bardzo dobry mecz, a akcja przeniosła się od jednego gola do drugiego. Hiszpanie mieli bardzo dobrą okazję, ale po rzucie rożnym i rzucie z autu Sergio Busquets uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć dobrze ustawionego bramkarza. Po chwili Ferran Torres sprytnie próbował, ale trochę się pomylił. Gospodarze trochę zrezygnowali z inicjatywy, a piłkę grali głównie goście, na których Löw nerwowo reagował, wielokrotnie wstając z ławki i ganiąc zawodników. Świetną okazją był Rodrigo, który wygrał biegowy pojedynek z Emre Canem, ale najpierw Trapp znów stanął na drodze, a potem Hiszpanom zabrakło celności i obawiali się Niemców.

W 51. minucie Niemcy ostatecznie objęli prowadzenie. Robin Gosens zagrał przed Wernerem, wszedł do gry, spojrzał tam, gdzie powinien strzelić, a dużym płaskim uderzeniem pokonał bramkarza, który podążał za nimi wzrokiem. Gospodarze przyspieszyli i znów byli prawie zadowoleni z bramki, gdy Trapp w ostatniej chwili uratował odbicie od kolegi z zespołu Fabiana Ruiza.

Podopieczni Löwa w końcu wrzucili wyższy bieg, a Werner miał jeszcze dwie opcje, aby zwiększyć swój wynik. Początkowo jednak był na spalonym i po szybkim ruchu i łatwym rzucie Leroy Sane’a nie udało mu się podać piłki do pustej bramki Hiszpana.

W 70. minucie Hiszpanie w końcu obudzili się i Thiago Alcantara strzelił bardzo blisko bramki. Po chwili Daniel Carvajal próbował wezwać Trappa, ale góra okazała się niemieckim bramkarzem i została złapana na spalonym.

Niemcy dominowali i od czasu do czasu wydawali się niebezpieczni w polu karnym, ale mimo prób Wernera i Antonio Rüdigera nie udało im się zdobyć bramki. Ansu Fati trafił do bramki w doliczonym czasie gry, ale sędzia zauważył faul Sergio Ramosa i bramka nie została uznana. Po chwili jednak nie miał już wątpliwości, bo gola po zamieszaniu strzelił Jose Gaya i Hiszpanie przynieśli cenny remis z Niemiec.

READ  Davos 2022: Polska energetyka potrzebuje inwestycji co najmniej 1,3 bln zł do 2030 r. - Novinite.com

W czwartkowej drugiej sesji Grupy A Ligi Narodów Ukraina pokonała Szwajcarię 2: 1. Bramkę otworzył Andrij Jarmolenko, który zakończył akcję po uderzeniu piętą Oleksandra Tymczyka. Reakcja gości nadeszła na krótko przed przerwą, gdy Haris Seferovic strzelił wspaniałego gola z ponad 20 metrów i zaskoczył bramkarza. Oleksandr Zinczenko strzelił decydującą bramkę w 68. minucie pięknym strzałem i bezradnym bramkarzem.

Niemcy – Hiszpania 1: 1 (0: 0)

Cel: Timo Werner (51 miejsce) – Jose Gaya (90 + 5)

Niemcy: Kevin Trapp – Thilo Kehrer, Niklas Sule, Antonio Ruediger, Robin Gosens – Emre Can, Toni Kroos – Julian Draxler, Ilkay Gundogan (74. Suat Serdar), Leroy Sane (62. Matthias Ginter) – Timo Werner (90. + 1 Robin Gotować)

Hiszpania: David de Gea – Daniel Carvajal, Sergio Ramos, Pau Francisco Torres, Jose Gaya – Fabian Ruiz (80.Oskar), Sergio Busquets (57. Mikel Merino), Thiago Alcantara, Jesus Navas (46. Ansu Fati), Rodrigo, Ferran Torres

***.

Ukraina – Szwajcaria 2: 1 (1: 1)

Bramki: Andrij Yarmolenko (14.), Oleksandr Zinczenko (68.) – Heris Seferowic (41.)