Connect with us

Gospodarka

Zmiany wynagrodzeń netto i brutto. Najniższa będzie w 2021 roku [6.12.2020 r.]

Published

on

Pandemia koronawirusa zmieniła sytuację na rynku pracy tak, że wcześniejsza obietnica Jarosława Kaczyńskiego nie została spełniona. Będzie to trzy tysiące. Płaca minimalna w złotych, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Jednak nadal będzie znacząca podwyżka. Zobacz, jaki będzie najniższy poziom krajowy w 2021 roku.

Po tym, jak najniższe wynagrodzenie brutto wzrosło do 2600 zł brutto w 2020 r. – o 350 zł w porównaniu do 2019 r. – Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział dalsze podwyżki. W 2021r Minimalne wynagrodzenie powinno wynosić 3000 zław kolejnym roku 4000 zł.

Ekonomiści i przedsiębiorcy zwracają uwagę, że propozycja ta szkodzi gospodarce i jest nierealna w obecnej sytuacji. Pandemia koronawirusa pogorszyła sytuację. Tak zdecydowano dla nieco innych ruchów.

przeczytaj także

przeczytaj także

Płaca minimalna 2021. To najniższa krajowa wartość brutto i netto

Wysokość płacy minimalnej ustala corocznie rząd po negocjacjach z Radą Dialogu Społecznego. Zazwyczaj Rada Ministrów musi przedstawić swoje propozycje do połowy czerwca, ale tym razem negocjacje zostały opóźnione z powodu pandemii.

Najniższa cena krajowa wzrośnie o 200 zł brutto. Oznacza to, że od nowego roku minimalne wynagrodzenie brutto to 2800 zł. Tym samym pracownik „do ręki” otrzymuje 2 061,67 zł.

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 września 2020 r. W sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2021 r. Podano następujące liczby:

  • Minimalne wynagrodzenie za pracę to 2800 zł
  • Minimalna stawka godzinowa to 18,30 zł.

Jednak są ludzie, którzy czują, że przegrywają z korzyściami innych ludzi. Płaca minimalna jest zbliżona do płacy wielu nauczycieli.

READ  Wojska amerykańskie lądują w Polsce w obliczu rozbudowy wojsk NATO w Europie Wschodniej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.