Connect with us

Nauka

Zgadnij, jakie może być ekscytujące odkrycie księżyca NASA

Published

on

Najwyraźniej w poniedziałek dowiemy się czegoś nowego o Księżycu.  Co to mogło być?

Najwyraźniej w poniedziałek dowiemy się czegoś nowego o Księżycu. Co to mogło być?
Wizerunek: NASA / JPL-Caltech / Gizmodo

Wielka wiadomość dla wszystkich: NASA mówi ujawni „ekscytujące nowe odkrycie dotyczące Księżyca” w poniedziałek. Jakieś przypuszczenia, co to będzie?

Zapowiedź agencji kosmicznej nie zawiera wskazówek, ale odnosi się do Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy (SOFIA). O ile NASA nie prowadzi nas w pogoni za dziką gęsią, wydaje się wysoce prawdopodobne, że SOFIA – zmodyfikowany Boeing 747SP jumbo jet wyposażony w 9-stopowy teleskop – przyczyniła się do odkrycia. Jak wskazała NASA w swoim poradniku: „SOFIA prowadzi obserwacje w podczerwieni i może wykrywać zjawiska niemożliwe do zobaczenia w świetle widzialnym”.

Inna możliwa wskazówka: w komunikacie medialnym wspomniano o programie Artemis. NASA planuje obecnie wysłać mężczyznę i kobietę na Księżyc w 2024 r., A konkretnie na południowy region polarny. Nowe odkrycie najwyraźniej „przyczynia się do wysiłków NASA, aby dowiedzieć się czegoś o Księżycu w celu wsparcia eksploracji kosmosu”.

Hmm, co to może być…?

Dowiemy się w poniedziałek 26 października o godzinie 12:00 czasu wschodniego (9:00 czasu pacyficznego). W międzyczasie pogadajmy.

READ  Chirurg generalny błaga: noszenie maski „ochroni moją matkę”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *