Connect with us

Sport

Zapowiedź: Polska vs Czechy – przewidywania, wiadomości o drużynach, składy

Published

on

Zapowiedź: Polska vs Czechy – przewidywania, wiadomości o drużynach, składy

Sports Mole przedstawia podgląd piątkowego meczu eliminacyjnego Euro 2020 pomiędzy Polską a Czechami, w tym prognozy, informacje o drużynach i możliwe składy.

Polska Powitanie Republika Czeska do Warszawy na zdecydowaną Euro 2024 W piątek mecz eliminacyjny w grupie E.

Gospodarze muszą wygrać, aby mieć jakiekolwiek szanse na awans w ostatnim meczu grupowym, natomiast Czesi mogą zapewnić sobie awans, jeśli wygrają, a Mołdawia straci punkty z Albanią.


Podgląd gry

©Reuters

W najbardziej fascynującej grupie eliminacji Euro 2024 istnieje scenariusz, w którym wszystkie cztery drużyny mogą jeszcze awansować do ostatniej kolejki w najbliższy poniedziałek.

Byle nie zwycięstwo Polski i zostaną wyeliminowani ze względu na niższość w bezpośrednim porównaniu z Czechami, ale powinni Michał ProbierzPo zwycięstwie drużyny Mołdawii i zwycięstwie Mołdawii nad Albanią cztery kraje mają teraz tylko dwa punkty przed ostatnimi meczami.

Remis tutaj również może być fatalny dla Czechów, ponieważ do zapewnienia sobie miejsca w pierwszej dwójce potrzebny będzie wynik z Mołdawią.

Możliwości w Grupie E wydają się nieograniczone, szczególnie jeśli chodzi o Czechy i Mołdowę, które wciąż muszą ze sobą konkurować, a zadania dla Polski i Albanii są znacznie łatwiejsze.

Choć obaj nadal walczyli o kwalifikację, był to dla obu zespołów okres zawstydzający, szczególnie dla Polski, która niezależnie od tego, co się stanie, nie będzie miała wpływu na swój los.

Nieco emocji było, gdy Polsce udało się przekonać trenera Portugalii, zwycięzcę Euro 2016, Fernando Santosa, do objęcia sterów na początku sezonu kwalifikacyjnego, ale został on zwolniony po pięciu meczach.

Po wyjazdowych porażkach z Czechami, Mołdawią i Albanią Polska miała zaledwie sześć punktów na koncie przed październikowymi reprezentacjami, kiedy Probierz awansował z kadry U21 na stanowisko selekcjonera drużyny seniorów, jednak jego nominacja nie przyniosła pożądanego efektu.

READ  Polska nominuje 370-osobową kadrę na domowe mecze mistrzostw Europy

Polska mierzyła się z 10-osobowymi Wyspami Owczymi w pierwszym meczu Probierza w roli menadżera, a następnie w ostatnim meczu zremisowała u siebie z Mołdawią 1:1. Oznacza to, że aby teraz automatycznie się zakwalifikować, musiałaby nastąpić seria znaczących wyników.

Czech Tomas Soucek świętuje swojego pierwszego gola z kolegami z drużyny 15 października 2023 r.©Reuters

Sytuacja nie wyglądała dużo lepiej Jarosław Silhavyktóry zaledwie dwa lata temu na ostatnich Mistrzostwach Europy dotarł do ćwierćfinału.

Mając zaledwie trzy zwycięstwa w ostatnich 11 meczach – w tym dwa z Wyspami Owczymi – pewność siebie nie jest wysoka jak na drużynę, która potrzebuje wyniku, aby zmniejszyć ciążącą na sobie presję przed meczem z Mołdawią w przyszłym tygodniu.

Słaby występ w ostatnim sezonie Ligi Narodów oznacza także, że Czesi od powrotu kibiców na stadiony w 2021 roku wygrali tylko jeden mecz wyjazdowy – w czerwcu przeciwko Wyspom Owczym.

Pomimo niezwykle rozczarowującego sezonu, podopieczni Silhavy’ego nadal są zdecydowanymi faworytami do automatycznego awansu, co znacząco przyczyniło się do implozji Polski.

Jednak mecze międzynarodowe z zeszłego miesiąca nie dały czeskim kibicom powodów do ekscytacji, ponieważ potrzebowali trochę wolnego Tomasz Soczek Rzut karny do wygrania z Wyspami Owczymi, zaledwie trzy dni po porażce 3:0 w Tiranie.

Formularz kwalifikacyjny do Mistrza Europy Polski:

Forma Polski (wszystkie konkursy):

Formularz kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Republiki Czeskiej:

Forma Czech (wszystkie konkursy):

Reklama – Treść poniżej:


Wiadomości zespołowe

Matty Cash z Polski wygląda na przygnębionego po stracie drugiego gola 4 grudnia 2022 roku©Reuters

Aston Villi Matty Cash miesiąc temu został odrzucony przez Probierza na mecz z Mołdawią i tutaj wycofał się z kadry, choć w weekend wrócił po kontuzji.

Współobrońca Sebastian Walukiewicz Brakuje również z powodu kontuzji, podczas gdy jego kolega z drużyny Empoli Bartosza Bereszyńskiego został upuszczony.

Razem z prawym obrońcą Arkadiusza Milika i Jakub Kamiski również, co zaskakujące, zostali wykluczeni ze składu na swój ostatni mecz w grupie, ale Robert Lewandowski powraca po opuszczeniu meczów w październiku z powodu kontuzji.

READ  French Open 2023: Coco Gauff, Iga Świątek, Ons Jabeur i Elena Rybakina awansują w Roland Garros

Patryka Dziczka I Adriana Benedyczaka Zdarzają się również opóźnione awarie spowodowane kontuzjami w trakcie Kamila Piątkowskiego pozostaje nieobecny przez dłuższy czas.

Reakcja czeskiego zawodnika Mojmira Chytila, zanim sędzia Danny Makkelie pokazał mu czerwoną kartkę 12 października 2023 r.©Reuters

Czechy muszą sobie poradzić bez bramkarza Jiri Pawlenka i kapitan Sparty Praga Władysław Krejci z powodu kontuzji w dwóch ostatnich meczach kwalifikacyjnych.

Alesa Mandousa ma zająć miejsce w bramce Pawlenki, a wysoko oceniany 20-latek może zadebiutować Marcin Witik – który gra z Krejciami na szczeblu klubowym – w obronie.

Mojmir Chytil powrócił po zawieszeniu po czerwonej kartce w meczu z Albanią i jest jedną z niewielu obiecujących młodych opcji ofensywnych dla Silhavy Adam Hłozek I Tomasza Cvancaręktóry dołącza do bardziej doświadczonej pary Wacław Czerny I Jana Kuchty.

Kolega Hlozka z Bayeru Leverkusen Patryk Schick pozostaje nieobecny, ponieważ w ogóle nie grał ze względu na ciągłe kontuzje podczas kwalifikacji.

Możliwy wyjściowy skład Polski:
Szczęsny; Kędziora, Peda, Kiwior; Frankowski, Wszołek, Zieliński, Szymański, Zalewski; Świderski, Lewandowski

Możliwy wyjściowy skład Czech:
Mandous; Coufal, Dziury, Vitik, Jurasek; Soucek, M. Sadilek; Cerny, Lingr, Hlozek; Cvancara


SM słowa zielone tło

Mówimy: Polska – Czechy 1:2

Porażka Czechów w tym meczu sprawiłaby, że ich ostatni mecz kwalifikacyjny z Mołdawią byłby niezwykle nerwowy, więc Silhavy będzie desperacko chciał, aby jego zespół uzyskał tutaj wynik.

Polska będzie musiała dać z siebie wszystko, aby wygrać, ale przez cały sezon miała pecha i na tym ich szanse mogą się zakończyć, ponieważ goście liczą na dużą przysługę ze strony Albanii.

Aby zapoznać się z analizą danych dotyczących najbardziej prawdopodobnych wyników, wyników i innych informacji dotyczących tej gry, kliknij tutaj.


Najlepsza wskazówka

Nasi partnerzy-eksperci w zakresie typerów pod adresem Sporita.com wytypuj powyżej 1,5 gola w tym meczu. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się, co jeszcze przewidują w tej grze, i dowiedzieć się więcej o ich wypróbowanych i przetestowanych wskazówkach piłkarskich.Ponad 1,5: dane

READ  Alexander Zverev spotyka się ze Stefanosem Tsitsipasem w półfinale Monte Carlo po tym, jak para przeżyła koszmar ćwierćfinału | wiadomości tenisowe

ID:529118:1false2false3false:QQ:: z pulpitu DB:LenBod:collect17434:

Podglądy za pośrednictwem poczty elektronicznej

Kliknij tutaj, aby przejść Kret sportowyto codzienny e-mail z zapowiedziami i przewidywaniami dotyczącymi każdego ważnego meczu!


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *