Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Zapowiedź Ekstraligi Polskiej 2020-21

Published

on

Nowy sezon unihokeja rozpocznie się 19 września w Polsce, a mistrzostwa Polski transmitować będzie Polski Związek Unihokeja kanał Youtubebędzie grany od 12 do 13 września. Menedżer mediów Polskiego Związku Unihokeja Jakub Udziela odpowiedział na kilka pytań dotyczących nadchodzącego sezonu Ekstraklasy Polski.

Jak przebiegają przygotowania do nowego sezonu w Twoim kraju?

– Po pierwsze, część drużyn miała problem z halami sportowymi, ponieważ wiele drużyn korzysta z sal szkolnych, które latem były długo zamknięte po okresie e-learningu z powodu pandemii. Niektóre ograniczenia rządowe dotyczące siłowni również były problematyczne, ale teraz nie jest to taki duży problem, ponieważ ograniczenia są mniejsze. Na razie planujemy rozpocząć naszą ligę 19 września, ale tydzień przed 12-13 września. We wrześniu odbędzie się Puchar Polski mężczyzn Energa 2020, który zostanie rozegrany w formacie turniejowym. Będzie to ostatnia duża „szachownica” niektórych drużyn, choć nie każda drużyna z Ekstraligi bierze udział w turnieju. Trofeum będzie transmitowane na Polska unihokej na YouTube.

– Niektóre drużyny czy zawodnicy latem poszukiwali zagranicznych turniejów, szczególnie w Czechach, a dzięki tym wydarzeniom mogli się też przygotować do nowego sezonu.

Czym różni się od poprzedniego sezonu?

– Oprócz niektórych ograniczeń, o których mowa powyżej, i jak cały świat, żyjemy w niepewnych czasach. W dowolnym momencie mogą pojawić się nowe ograniczenia państwowe, które mogą zatrzymać ligę. Mamy nadzieję, że tak się nie stanie, ale możemy tylko wykonać swoją pracę i zobaczyć, co się dzieje na świecie i z pandemią koronawirusa. Obecnie obowiązujące w Polsce ograniczenia państwowe stanowią, że widzowie nie powinni mieć więcej niż 50% wszystkich miejsc na sali podczas Igrzysk. Na niektórych obszarach tylko 25%, a na niektórych 0%, gdzie jest więcej chorych. W Polsce nazywane są „żółtą strefą” i „czerwoną strefą”.

– Zawodnicy mogą korzystać z obiektów sportowych, takich jak sale gimnastyczne czy hale, niezależnie od regionu Polski. Na przykład w niektórych halach maksymalnie 20 zawodników jest dozwolonych na sesję treningową w żółtej lub czerwonej strefie. Wynika to z lokalnych ograniczeń. Generalnie nie ma problemu ze szkoleniem. Ale OOczywiście wszystko może się zmieniać z dnia na dzień. Nasz rząd aktualizuje informacje o ograniczeniach w każdy czwartek.

Zdjęcie: Piotr Ludwichowski


Czy są zwycięscy faworyci i duże zmiany w głównych ligach / zespołach?

READ  Polska twierdzi, że nie ma nowych ograniczeń pomimo wzrostu liczby infekcji

– W zeszłym sezonie mieliśmy „Ligę Otwartą” za każdym razem, gdy ktoś chciał dołączyć do Ligi Seniorów. W tym sezonie podzieliliśmy go na ekstraklasę i pierwszą ligę. Mężczyźni mają osiem drużyn w Ekstralidze i siedem drużyn w I lidze. Kobiety mają tylko osiem drużyn w Ekstralidze. W pierwszej fazie Ekstraklasy Kobiet wszystkie drużyny spotykają się dwukrotnie z każdą drużyną. W fazie play-off cztery najlepsze drużyny awansują do półfinałów i rozgrywek medalowych, w których drużyna spadnie do I ligi z ósmym miejscem. Siódma drużyna zagra z drugą w I lidze, a zwycięzca I ligi zagra w przyszłym sezonie Ekstraligi.

Faworyci w męskiej ekstraklasie

– Mówi się, że sezon 2020/2021 będzie bardziej wyrównany i ekscytujący niż kiedykolwiek wcześniej. Aby nie było tylko dwóch lub trzech faworytów, ale pięciu:

  • UKS Bankówka Zielonka: bardzo mocna drużyna i tak jak w poprzednim sezonie dobrze skoordynowany, największy faworyt
  • Unihokej UKS Gorzów Wlkp: Są jeszcze silniejsze niż w zeszłym sezonie. Zrobili trzy duże transfery: Michał Kozubal, Dawid Korpan (Zawodnicy grający w reprezentacji Polski) oraz Michał Karski (Król strzelców Pioneer Tychy w zeszłym sezonie). Powinny walczyć o medale, zwłaszcza po kiepskim zakończeniu poprzedniego sezonu.
  • KS Górale Nowy Targ (obecny mistrz) i KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ (obecny brązowy medalista): Mocne drużyny i jak zawsze drużyny z Nowego Targu to faworyci TOP 4.
  • SKS Olimpia Łochów (obecna brązowa medalistka) – silny zespół i dobrze skoordynowany. Możesz walczyć zarówno o złoty, jak i brązowy medal.

Faworyci w ekstraklasie kobiet

– W lidze kobiet wciąż są ci sami faworyci w tej kolejności:

  • Interplastic Olimpia Osowa Danzig
  • PKS MOS Zbąszyń
  • MMKS Podhale Nowy Targ
  • SUS Travel Jedynka Trzebiatów

– Są pewne zmiany w lidze kobiet. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk będzie mieć w Ekstralidze dwie drużyny: Drużynę A i Drużynę B. Pojawi się też nowy klub z Zielonki – nie Dzikie Gęsi Zielonka, ale UKS Bankówka Zielonka.

Jakieś inne ciekawe fakty?

READ  Konwencja Stambulska. Czy treść dokumentu została sfałszowana? Krzysztof Bosak: Słowo „płeć” zostało pominięte 25 razy

– Niestety jeden z najlepszych klubów w Polsce – UKS Fenomen Babimost, który wyszkolił wielu młodych zawodników, musiał wycofać się z ekstraklasy mężczyzn z powodu braku kadry. Twoje miejsce zajmuje 9. drużyna z poprzedniego sezonu: TKKF Pionier Tychy. W związku z przejściem Babimosta na emeryturę ich kapitan: Jakub Łyskawa przeniesiony do Danii.

Śledzisz polskie ekstraklasy?

Można śledzić polską Ekstraligę polskiunihokej.pl i Polska unihokej na YouTube


MFF poprosił wszystkie 10 najlepszych krajów o przedstawienie podglądu swoich najlepszych lig na sezon 2020-21. Kolejne zapowiedzi sezonu zostaną wkrótce opublikowane na stronie internetowej MFF. Jeśli chcesz, aby Twoja liga unihokeja lub historie o rozwoju były publikowane na kanałach IFF, wyślij swoją historię do media (at) unihokej.sport!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.