Connect with us

Świat

Zapasy wody w Saint Vincent wyczerpują się, ponieważ wybuchy wulkanów trwają nadal na Saint Vincent i Grenadyny

Published

on

Przywódcy wulkanicznego Saint Vincent ostrzegają, że wody będzie brakować, ponieważ ciężki popiół zanieczyszcza zasoby i szacuje, że wschód Karaiby Wyspa będzie potrzebować setek milionów dolarów, aby odzyskać siły po erupcji La Soufrière.

Od 16 000 do 20 000 osób zostało ewakuowanych z północnego regionu wyspy, gdzie znajduje się wybuchający wulkan. Ponad 3000 z nich mieszka w ponad 80 domach rządowych.

„Musimy pozwolić, aby sprawy toczyły się w ludziach” – powiedział premier Ralph Gonsalves na konferencji prasowej w lokalnym radiu NBC.

Jednak od tego czasu nie zgłoszono żadnych ofiar pierwsza poważna eksplozja z wulkanu w wczesny piątek. „Musimy starać się zachować te zapisy” – powiedział. Gonsalves powiedział, że niektórzy ludzie odmówili opuszczenia społeczności w pobliżu wulkanu i poprosili ich o ewakuację.

Oszacował, że wyjście z epidemii zajmie krajowi setki milionów dolarów, ale nie podał szczegółów.

Spadający popiół i prądy piroklastyczne zniszczyły uprawy i zanieczyściły zbiorniki wodne. Garth Saunders, minister ds. Wody i kanalizacji na wyspie, zauważył, że niektóre społeczności nie otrzymały jeszcze wody.

„Nawietrzna [eastern] Wybrzeże jest dziś naszym największym wyzwaniem ”- powiedział podczas konferencji prasowej poświęconej wykorzystaniu jednostek pływających. „To, co oferujemy, to ograniczona ilość. Kiedyś wyjdziemy. “

Premier powiedział, że ludzie w niektórych schroniskach potrzebują jedzenia i wody, i podziękował sąsiadom za dostarczenie takich rzeczy, jak łóżeczka, maski do oddychania, butelki na wodę i zbiorniki. Ponadto Bank Światowy zapłacił rządowi Saint Vincent 20 milionów dolarów w ramach nieoprocentowanego programu finansowania klęsk żywiołowych.

Adam Billing, emerytowany policjant, który mieszkał na lądzie w pobliżu wulkanu i zajmował się swoimi zbiorami, powiedział, że ma ponad trzy akry bananów, garbników, ignamów i różnych owoców i oszacował, że jego zbiory były warte ponad 9000 USD.

„To wszystko [means] Życie odeszło. Wszystko ”- powiedział Billing, który został ewakuowany. „Musimy spojrzeć na kilka następnych miesięcy, ponieważ nie będzie to szybka naprawa dla rządu”.

Wulkan, który od grudnia obserwował erupcję na niskim poziomie, był świadkiem pierwszej z kilku poważnych eksplozji w piątek rano, a wulkanolodzy twierdzą, że aktywność ta może trwać tygodniami.

We wtorek rano odnotowano kolejną eksplozję, która wyrzuciła w powietrze kolejną ogromną chmurę popiołu. Było to w rocznicę erupcji z 1979 roku, ostatniego wulkanu wyprodukowanego w piątek rano. Wcześniejszy wybuch w 1902 r. Zabił około 1600 osób.

„To wciąż dość niebezpieczny wulkan” – powiedział Richard Robertson z Centrum Badań Sejsmicznych Uniwersytetu Zachodnich Indii. „Nadal może spowodować poważne szkody”.

READ  Koronawirus, USA. Rekordowa liczba testów w stanie Nowy Jork
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *