Connect with us

technologia

Założona w Polsce firma OTB Ventures zabezpiecza 185 milionów dolarów europejskim firmom z branży zaawansowanych technologii przy wsparciu z Funduszu Innowacji NATO

Published

on

Założona w Polsce firma OTB Ventures zabezpiecza 185 milionów dolarów europejskim firmom z branży zaawansowanych technologii przy wsparciu z Funduszu Innowacji NATO
Europa Środkowo-Wschodnia ~

W skrócie:

  • OTB Ventures zainwestuje 185 milionów dolarów w europejskie firmy z branży zaawansowanych technologii przy wsparciu z Funduszu Innowacji NATO.
  • Pieniądze zostaną wykorzystane głównie w fazie serii A, przy czym 10% na finansowanie zalążkowe i ponad 50% na finansowanie Kolejne inwestycje.

Poznaj szczegóły:

Założona w 2017 roku polska firma OTB Ventures jest europejskim VC skupiającym się na głębokich technologiach. Jej strategia inwestycyjna obejmuje finansowanie z późnego zalążkowania, rundę A i B i działa w czterech pionach: technologia kosmiczna, sztuczna inteligencja, fintech i cyberbezpieczeństwo.

Ich najnowszy fundusz, drugi i największy w historii, jest wspierany przez znaczące wsparcie przez Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i Unię Europejską za pośrednictwem Funduszu InvestEU. Wspierają go także przedsiębiorcy z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym wytwórnie płytowe, takie jak współzałożyciel Snowflake Marcin Żukowski i OnDean, rodzinne biuro założycieli Relativity. Niedawno OTB Ventures objęło prowadzenie na Najnowsza runda finansowania zalążkowego Course Orbital.

Fundusz Innowacyjny NATO (NIF)która zaczyna już przeznaczać 1 miliard euro, które zainwestuje w fundusze i start-upy, ma na celu wspieranie innowacji w zakresie nowych technologii, takich jak Technologia obronna, sztuczna inteligencjaKwant i biotechnologia.

Jak już podkreślali przedstawiciele NATOKrajobraz bezpieczeństwa oraz stale zmieniające się zagrożenia dla bezpieczeństwa, ryzyko i napięcia geopolityczne, a także kryzys energetyczny wymagają ustanowienia NIF jako sposobu na zapewnienie NATO przewagi technologicznej poprzez innowacje.

Jej własnymi słowami:

„Nasz nowy fundusz pozwala nam realizować naszą misję polegającą na wspieraniu przełomowych start-upów zajmujących się głębokimi technologiami, które wykorzystują wyjątkową europejską pulę talentów technologicznych – największe zasoby naturalne, jakie nasz kontynent ma do zaoferowania” – powiedział współzałożyciel i partner zarządzający OTB Adam Niewinski..

READ  AMD ogłasza przyszłe chipy AI i przyspieszy wprowadzenie nowych modeli
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *