Connect with us

Gospodarka

Zaliczki gotówkowe i pożyczki hipoteczne dla gospodarstwa domowego – na jakie pożyczki można liczyć?

Published

on

Zawód jest jednym z czynników wpływających na oceny zdolności kredytowej. Wynika to z analiz statystycznych banków, które definiują profile kredytobiorców. Dzięki tym danym mogą ocenić, kto spłaca zadłużenie terminowo, w jakiej sytuacji i kto ma problemy ze spłatą zadłużenia.

Pracownicy budżetowi często spędzają nawet kilka lat na określonej pracy. Taka stabilność zatrudnienia, ale także rosnące wraz z długością pracy zarobki, są mocnymi kartami negocjacyjnymi przy aplikowaniu Pożyczka pieniężna lub hipoteka.

Co wpływa na zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa to ocena banku, czy w obecnej sytuacji życiowej i finansowej jesteśmy w stanie spłacić wnioskowaną kwotę kredytu. Stawki bankowe:

  • wysokość dochodu – im wyżej tym lepiej,
  • Miejsce pracy – Im dłuższy staż pracy i im stabilniejszy pracodawca (np. Budżet państwa), tym łatwiej o kredyt.
  • praca i wykształcenie – wyspecjalizowani pracownicy spłacają pożyczki lepiej niż osoby początkujące w swoim zawodzie,
  • Forma zatrudnienia – Najbardziej pożądana jest umowa o pracę, a najbardziej ryzykowna jest własna sprawa.
  • stan cywilny i liczba osób na utrzymaniu – Małżeństwa bezdzietne mają większe szanse na uzyskanie kredytu niż osoby samotne, a zbyt wiele osób niesamodzielnych (dzieci) pracuje na niekorzyść pożyczkobiorcy.
  • Wiek– Banki najprawdopodobniej udzielają pożyczek ludziom w najlepszym wieku produkcyjnym.
  • Historia kredytowa– Im więcej zobowiązań spłacanych jest terminowo, tym bardziej bank może zaufać pożyczkobiorcy i pożyczyć mu większą kwotę.
  • Posiadane zobowiązania– Zgodnie z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego suma miesięcznych wypłat nie powinna przekraczać połowy dochodów osób o zarobkach powyżej średniej krajowej. W przypadku osób o wyższych dochodach stosunek do zobowiązań może sięgać 65%.

Co zyskują pracownicy budżetowi? Po pierwsze, mają zwykle umowę o pracę, która zdaniem banku jest najbardziej stabilną formą zatrudnienia, i zazwyczaj mają co najmniej kilkuletni staż pracy w określonej lokalizacji. Znacznie częściej niż pracownicy sektora prywatnego otrzymują też premie za swoje pensje – nagrody jubileuszowe, trzynastoletnie, dodatki za nadgodziny, mundury czy dojazdy.

READ  Carrefour chce cenzurować TVP? Wycofuje kampanię reklamową z powodu przedmiotów LGBT. Zdecydowana odpowiedź Pereiry

Banki zmieniają swoje podejście do wirusa. Uzyskanie kredytu hipotecznego jest trudniejsze

W innych aspektach, takich jak dochody, sytuacja rodzinna czy zdolność kredytowa, bank ocenia pracowników sektora publicznego jak każdy inny kredytobiorca.

Czy pracownicy budżetowi mogą spodziewać się tańszego kredytu hipotecznego?

Oczywiście trzeba pamiętać, że jeden pracownik publiczny to nie to samo. Wszyscy mają względną stabilność pracodawcy, ale wszystko inne. Ci, którzy są w lepszej sytuacji finansowej mogą liczyć na tańszy kredyt. Jeśli spojrzysz tylko na dochody, doświadczony lekarz ma większe szanse na uzyskanie pożyczki niż początkujący.

Warto wiedzieć, że jeśli masz naprawdę dobrą sytuację finansową, możesz negocjować cenę kredytu hipotecznego. Bank może wtedy dostosować warunki do naszej sytuacji i np. Obniżyć marżę lub zwolnić pożyczkobiorcę z obowiązku ubezpieczenia. Jednak bank idzie na takie ustępstwa tylko wtedy, gdy zarabiamy powyżej 10 tys. Zł, mamy spore oszczędności, a ryzyko utraty pracy jest naprawdę znikome.

W przypadku kredytu hipotecznego nieruchomość wpływa również na decyzję kredytową. Bank bierze pod uwagę, czy wnieśliśmy wymagany wkład (kredyt hipoteczny bez wkładu nie został udzielony od 2013 r.), Ile jest warta nieruchomość, w jakim stanie technicznym iw jakiej lokalizacji.

Specjalna pożyczka pieniężna dla gospodarstwa domowego – czy w ogóle istnieje?

Jak się okazuje, obecnie na rynku nie ma specjalnych ofert bankowych dla pracowników sektora publicznego. Istnieją jednak liberalne kredyty mieszkaniowe, z których mogą korzystać osoby pracujące w gospodarstwie domowym, ale tylko w niektórych branżach. Występuje najczęściej w branży medycznej, prawniczej i finansowej. Statystycznie tacy ludzie mają wysokie dochody, stabilną pracę i nie mają problemów ze spłatą długów. Dlatego banki mogą im pożyczać taniej niż na standardowych warunkach. Taki klient może wybrać najtańszy dostępny na rynku kredyt gotówkowy.

READ  Wykład z udziałem Prezydenta Josepha R. Bidena Jr. na Bukareszcie Nine Virtual Summit

Bank zawsze przed wydaniem decyzji kredytowej zapyta nas, na czym polega nasza praca. Jeśli jest to wolny zawód, warto od razu się pochwalić i poprosić o preferencyjną ofertę.

Warto też pamiętać, że w większości przypadków pracownicy budżetowi są zatwierdzani Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Przy tak rzetelnym pracodawcy bank potrzebuje jedynie wyciągu bankowego. W efekcie proces ubiegania się o dofinansowanie jest krótszy.

51 min. z przodu

prywatnie z budżetu publicznegoAle nie lubię zajmować się bankowością, mieć historię kredytową w CHF, moją pierwszą i ostatnią pożyczkę w moim życiu. Redaktor, pensje nie rosną, a stawki … Przeczytaj całość

50 min. z przodu

PiotrTylko dla zdrowego rozsądku … po co żyć ponad swoje możliwości ???? Jeśli nie możesz zarabiać i oszczędzać pieniędzy ??? Dlaczego słuchasz sugestii innych ludzi, że … Przeczytaj całość

26 min. z przodu

AntekJestem z bankami i ich pożyczkami. Nie mam pieniędzy – nie kupuję. Mogę sobie na to pozwolić i to wszystko

Rozwiń komentarze (12)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *