Connect with us

Świat

Zakaz podróżowania Bidena i Fauciego dla firmy Omicron „gorszy niż bezużyteczny”: krytycy

Published

on

Krytycy wzięli na cel głównego lekarza Białego Domu, dr. Anthony Fauci i prezydent Biden za ich „gorszą niż bezużyteczną” reakcję na wysoce zaraźliwy wariant Omicron COVID-19.

„Nie martw się, zakaz podróżowania zaczyna się w przyszłym tygodniu, ponieważ zmiany nie rozprzestrzeniają się w weekendy” – mówi Thomas Massie, republikański poseł z Kentucky. wyśmiewany na Twitterze. „Kto naprawdę myśli, że ten wariant już nie istnieje?”

Zatwierdzone przez Fauci weekendowe opóźnienie wprowadzenia zakazów podróży z krajów afrykańskich zarażonych przez Omicron rozgniewało radnego Joe Borelli (R-SI).

„Dlaczego ludzie nadal traktują tego człowieka poważnie?” – zapytał Borelli, nowy przywódca mniejszości w Izbie. „Albo to jest nagły wypadek na życie lub śmierć, albo nie musi się zdarzyć. Wygląda na to, że jest to zablokowanie ze względu na zablokowanie ”.

Posłanka Elise Stefanik (R-NY) potępiła „zapierającą dech w piersiach hipokryzję Demokratów” w związku z zakazami podróżowania przez COVID w ciągu ostatnich 20 miesięcy.

Dr. Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, zasugerował, że w USA są już przypadki wariantu Omicron COVID-19.
Dzisiejszy program

„Kiedy prezydent Trump podjął odważne i zdecydowane działania w lutym 2020 r., aby nałożyć ograniczenia na podróż do Stanów Zjednoczonych z hotspotów koronawirusa, Joe Biden zaatakował go, nazywając tę ​​decyzję hańbą i ksenofobią” – powiedział Stefanik – zażądał zwolnienia Fauci o kontrowersje związane ze wzrostem funkcjonalności.

A senator Tom Cotton (R-Ark.) potępił zbyt mały, zbyt późny środek podróży administracji Bidena jako „gorszy niż bezużyteczny”.

Pasażer trzyma swój telefon komórkowy, gdy jest 27. Wiele krajów na całym świecie zakazało lotów z południowej Afryki po odkryciu wariantu, w tym Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Tajlandia, Brazylia i kilka krajów europejskich.  Główne kierunki przestojów to RPA, Botswana, eSwatini (Swaziland), Lesotho, Namibia, Zambia, Mozambik, Malawi i Zimbabwe.  (Zdjęcie: Phill Magakoe / AFP) (Zdjęcie: PHILL MAGAKOE / AFP za pośrednictwem Getty Images)
Poseł Elise Stefanik skarżył się na wprowadzenie przez prezydenta Joe Bidena zakazów podróży, kiedy określił poprzednie zakazy lotów byłego prezydenta Donalda Trumpa jako „ksenofobiczne”.
AFP przez Getty Images
W odpowiedzi na pojawiający się wariant Omicron COVID-19 na międzynarodowym lotnisku OR Thambo w Johannesburgu w RPA wiele lotów zostało odwołanych 27 listopada 2021 r.
Wiele lotów zostało odwołanych w odpowiedzi na rodzący się wariant Omicron COVID-19 na międzynarodowym lotnisku OR Thambo w Johannesburgu 27 listopada 2021 r.
EPA / KIM LUDBROOK

„Joe Biden i Tony Fauci naciskają na miażdżące ograniczenia dla Amerykanów – takie jak maskowanie dwulatków – które są bezcelowe” – powiedział Cotton. Tweeted w sobotę. „Ale jeśli chodzi o ukierunkowane zakazy podróży w celu ochrony obywateli amerykańskich, to tylko niekompetencja i półśrodki Białego Domu”.

Tymczasem aktywista AIDS, James Krellenstein, pobił Fauciego, dyrektora Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID), za odmowę finansowania badań sekwencjonowania genetycznego, które ujawniłyby nowe warianty, zanim się zakorzenią.

READ  Joe Biden zostaje prezydentem. Alexandria Ocasio-Cortez gratuluje słodko-gorzkiej
Pasażerowie osieroconi tłoczą się na międzynarodowym lotnisku OR Tambo w Johannesburgu w RPA 27 listopada 2021 r. po tym, jak wiele krajów zakazało lotów.
Pasażerowie osieroconi tłoczą się na międzynarodowym lotnisku OR Tambo w Johannesburgu 27 listopada 2021 r. po tym, jak wiele krajów zakazało lotów.
AFP przez Getty Images
Pasażerowie przeczytali 27 listopada 2021 r. w Międzynarodowym Terminalu 4 na lotnisku JFK w Queens, że loty są opóźnione.
Pasażerowie zostali opóźnieni w Terminalu 4 JFK w dniu 27 listopada 2021 r.
BRIGITTE STELZER

„W rzadkich przypadkach, w których działają zakazy podróżowania, możemy bardzo szybko zidentyfikować rozprzestrzenianie się nowego wariantu”. Krellenstein napisał na Twitterze.

– Dlatego tak wielu z nas jest tak wściekłych na Fauciego – kontynuował. „My (w tym ja) od miesięcy wołamy o NIAID, aby zwiększyć finansowanie globalnego zasięgu sekwencjonowania. Tony tego nie robi, a potem nakłada zakaz podróżowania, który nie działa ”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.