Connect with us

Gospodarka

Zakaz lotów przedłużono do końca roku

Published

on

We wtorek w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów przedłużające zakaz ruchu międzynarodowego do 31 grudnia br. Z zakazu wyłączone są: kraje UE, strefa Schengen oraz lotniska w stanach Illinois i Nowym Jorku w USA.


UNICEF ma obawy co do szczepienia dzieci

Jak czytamy w rozporządzeniu, od środy do końca roku dla polskich lotnisk i lądowisk dla samolotów wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk na terytorium krajów, w których współczynnik dla 14-dniowego okresu wprowadzono łączną liczbę przypadków COVID-19. Zwykle jest ich ponad 440 na 100 000 mieszkańców. Na podstawie danych opublikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Z zakazu tego wyłączone są państwa członkowskie Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen oraz – w przypadku Stanów Zjednoczonych Ameryki – stany Illinois i Nowy Jork.

Kto może zostać zaszczepiony w Polsce?


Kto może zostać zaszczepiony w Polsce?

Zakaz wykonywania lotów międzynarodowych nie dotyczy statków powietrznych obsługujących loty międzynarodowe, w tym na wniosek Prezesa Rady Ministrów; za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego; realizowany na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 r. czarterowane przed wejściem w życie rozporządzenia na wniosek organizatora turystyki lub podmiotu działającego w jego imieniu; z lotnisk na terenie krajów, które poinformowały Rzeczpospolitą Polską o wprowadzeniu rozwiązań zapewniających, że na pokład samolotu mogą wchodzić tylko pasażerowie z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego SARS-CoV-2.

Rozporządzenie wchodzi w życie 9 grudnia 2020 roku i ma obowiązywać do 31 grudnia 2020 roku.

READ  W dialogu z Polską Komitet Praw Dziecka pyta o adopcję, opiekę i instytucjonalizację
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.