Connect with us

Top News

Za lot Aleksieja Nawalnego do Berlina zapłacił rosyjski biznesmen

Published

on

Za lot Aleksieja Nawalnego do Berlina zapłacił rosyjski biznesmen

Koszty transportu Aleksieja Nawalnego do szpitala w Berlinie pokrył rosyjski biznesmen i filantrop Borys Zimin oraz fundacja założona przez jego rodzinę – podało w niedzielę (23 sierpnia) radio Echo Moskvy, powołując się na współpracownika Nawalnego Leonida Wołkowa.

Wołkow podał te informacje również na swoim Facebooku. “Osobno dziękujemy Borysowi Ziminowi i fundacji rodziny Zimin, którzy zapłacili za przelot samolotu wyposażonego w sprzęt reanimacyjny oraz za czekanie samolotu w Omsku w momencie podejmowania decyzji o transporcie” – napisał Volkov.

Zdaniem współpracownika działacza opozycji „o wynikach i prognozach„ dotyczących zdrowia Nawalnego ”będzie można mówić nie wcześniej niż za kilka dni.

Boris Zimin jest założycielem koncernu Wympiełkom, w skład którego wchodzi jedna z największych sieci telefonii komórkowej w Rosji – Beeline. Głównym projektem charytatywnym rodziny Ziminów była Fundacja Dynasty, która finansuje projekty naukowe i edukacyjne. W 2015 roku rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości uznało fundację za organizację pozarządową „działającą jako agent zagraniczny”. W tym samym roku biznesmen opuścił Rosję.

READ  Weszło w życie porozumienie o rozejmie we wschodniej Ukrainie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *