Connect with us

Najważniejsze wiadomości

9 osób zginęło w zderzeniu autobusu i autokaru na krajowej „88”

Published

on

Dziewięć osób zginęło w wyniku zderzenia busa i autokaru na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach – przekazała policja i straż pożarna. Zginęły wszystkie osoby jadące busem. Rannych zostało siedem osób jadących autokarem. W najpoważniejszym stanie jest kierowca.

Dziewięć osób zginęło w wyniku zderzenia autobusu i autokaru na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach – poinformowała policja i straż pożarna. Wszyscy ludzie w autobusie zginęli. Siedem osób na trenerze zostało rannych. Kierowca jest w najpoważniejszym stanie.

Do wypadku doszło w sobotę późnym wieczorem – około godziny 22:30 w pobliżu węzła Kleszczów, na 9 kilometrze trasy 88.

Autobus jechał z Gliwic w kierunku Wrocławia. Po zderzeniu z nadjeżdżającym z przeciwnej strony autobusem samochód jest całkowicie zmiażdżony, zginęły wszystkie podróżujące nim osoby – powiedział policjant.

Siła uderzenia była ogromna. Chwilę wcześniej autobus wyjechał na drogę i ślizgając się na boku znalazł się na przeciwległym pasie. Wtedy przód autobusu uderzył w dach autobusu – opisał rzecznik gliwickiej policji zastępca inspektora Marek Słomski.

Policja podejrzewa, że ​​kierowca samochodu osobowego przed chwilą próbował uniknąć zderzenia z innym samochodem i wykonał manewr, w wyniku którego stracił kontrolę nad pojazdem. Nadal to badamy – Zaznaczył Słomski.

Kpt. Damian Dudek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach poinformował PAP, że autobusem z kierowcą jechało 49 osób. Siedmiu z nich trafiło do szpitali. Kierowca jest w najpoważniejszym stanie.

Został uwięziony w pojeździe, ratownicy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby go wydostać. Osobę zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego –
powiedział strażak. Sześciu pasażerów z ogólnymi siniakami zostało zabranych do szpitali – dodał Dudek.

Dk 88 jest zablokowany w obu kierunkach, autostrada A4 przejezdna – wynika z informacji przesłanej przez funkcjonariusza centrali GDDKiA.

Nie wiadomo jeszcze, kim są ofiary śmiertelne. Pasażerowie autobusów, którzy nie ucierpieli w wypadku, udali się do Rudy Śląskiej. Zabrano ich do domu autobusem – powiedziała rzecznik Wojewody Śląskiego Alina Kucharzewska. Wojewoda Jarosław Wieczorek po informacji o wypadku udał się na miejsce tragedii.

READ  Polska pozwala izraelskim podróżnikom bez kwarantanny

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *