Connect with us

technologia

Yahoo pojawia się ponownie jako fioletowy telefon dla Yahoo Mobile

Published

on

Podczas gdy wschodzący Yahoo z lat 90. żyje tylko w naszych wspomnieniach, jego nazwa i branding nadal mają wpływ zombie na inne produkty jego właściciela Verizon – tym razem ZTE Blade A3Y, ekskluzywny telefon dla Yahoo Mobile, który nosi znajomy fioletowy odcień swojego imiennika.

Oprócz koloru, 5,4-calowy telefon ZTE 720p prezentuje głównie dziedzictwo Yahoo na ekranie głównym dzięki zagraconej kolekcji Bloatware przydatne wstępnie zainstalowane aplikacje Yahoo, takie jak wolne od reklam Yahoo Mail Pro (tak, Yahoo Mail zwykle zawiera reklamy), Yahoo Weather i Yahoo News. Na fioletowej tylnej części telefonu znajduje się czytnik linii papilarnych do odblokowania urządzenia, 8-megapikselowy aparat fotograficzny i odłączana tylna płyta zapewniająca dostęp do baterii telefonu. Na spodzie telefonu znajduje się port USB-C do ładowania baterii.

Blade jest wyposażony w system Android 10, który jest napędzany czterordzeniowym procesorem MediaTek 2,0 GHz w niższym przedziale cenowym i 2 GB pamięci RAM. Telefon nikogo nie zaskoczy szybkością, a przestrzeń dyskowa też jest minimalna. Zaczyna się od 32 GB i można go rozszerzyć do 2 TB za pomocą karty microSD. Dzięki tym tańszym, mniej ekscytującym częściom Blade jest dostępny w okazyjnej cenie 49,99 USD.

Yahoo Mobile dołączył do Visible jako inny MVNO Verizon w marcu, oferując ten sam nieograniczony plan (w imieniu) od 40 USD miesięcznie. To pierwszy ekskluzywny telefon operatora od czasu jego premiery na początku tego roku i na swój sposób doskonale oddaje zdegradowany stan Yahoo w 2020 roku.

Markowy budżetowy telefon to tylko najnowsza pozycja w długiej podróży Yahoo od tytana usług internetowych do nazwy Verizon Slap. Gigant telekomunikacyjny kupił markę firmy, usługę poczty elektronicznej i technologię reklamową w 2016 r. skłoniło to pozostałe wyszukiwarki, fora i blogi firmy do podjęcia próby zmiany marki Altaba. Verizon później połączył Yahoo z AOL w celu stworzenia przysięgaże po kilku Dane Naruszenia i Prywatne problemy Doprowadziło to do odpisu na zakup obu firm przez linię lotniczą i kolejnej zmiany nazwy na Verizon Media.

Wszystkie te kroki bledną w porównaniu z Yahoo: jednym z pierwszych miejsc odwiedzanych przez wielu ludzi w Internecie i dominującą wyszukiwarką w erze sprzed Google. ZTE Blade A3Y nie jest starym Yahoo! i właściwie skupia się na jego kolorze, ale fajnie jest pamiętać, co to było. Telefon jest już dostępny w cenie początkowej 49 USD na Yahoo Mobile.

READ  Polska przeznacza 13 mln euro na projekt reaktora HTGR - The First News
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *