Connect with us

technologia

Xiaomi pracuje nad ładowaniem bezprzewodowym 80 W.

Published

on

Xiaomi ma ogłosił Kolejna salwa w Fast Charge Wars, nowej bezprzewodowej metodzie 80W, która według firmy bije każdego innego konkurenta. Rozwiązanie o mocy 80 W powinno być w stanie naładować akumulator o pojemności 4000 mAh do 50 procent w osiem minut i do 100 procent w 19 minut. Powyższy film pokazuje to w akcji na zmodyfikowanym Mi 10 Pro.

Xiaomi ma już najszybsze bezprzewodowe ładowanie w wysyłanym telefonie. Mi 10 Ultra posiada technologię bezprzewodową 50 W, dzięki której akumulator o pojemności 4500 mAh można w pełni naładować w 40 minut. Oppo niedawno ogłoszone Rozwiązanie o mocy 65 W, które podobno może naładować akumulator o pojemności 4000 mAh w 30 minut, ale technologia ta nie została jeszcze dostarczona w komercyjnym urządzeniu.

Szybkie ładowanie bezprzewodowe jest znacznie mniej powszechne poza Chinami, gdzie firmy takie jak Huawei i Xiaomi od jakiegoś czasu próbują prześcignąć się nawzajem. Najszybszą opcją, która jest szeroko stosowana na zachodzie, jest OnePlus 8 Pro z rozszerzeniem opcjonalna ładowarka bezprzewodowa 30 W.. Jabłka nowe ładowarki MagSafe dla iPhone’a 12 Line Charge z mocą do 15 W.

Xiaomi nie ogłosiło, kiedy faktycznie zostanie dostarczony telefon do ładowania bezprzewodowego 80W, ale nie powinno być zbyt daleko. Firma od kilku lat konsekwentnie wypuszcza telefony z coraz wyższymi specyfikacjami dla bezprzewodowego zasilania. Mi 10 Ultra pojawił się na rynku dopiero kilka miesięcy temu.

READ  Sejsmogram z Marsa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *