Connect with us

Świat

Republika Czeska. Protest przeciwko Covidom przerodził się w zamieszki. 20 osób zostało rannych | Wiadomości ze świata

Published

on

Do zrobienia protest odbyło się w niedzielę (18 października) w godz Praga, stolica Czech. Spotkanie zostało zwołane przez Ruch Nieposłuszeństwa Obywatelskiego (HON). Jak informuje Bloomberg, zacząć od Policja Zaczęło się dopiero po rozwiązaniu zgromadzenia za nieprzestrzeganie przepisów sanitarnych.

Republika Czeska. Protesty przeciwko ograniczeniom związanym z koronawirusem. Policja musiała używać armatek wodnych

Protestujący na praskim Rynku Starego Miasta odrzucili wprowadzenie zamówić Ograniczenia. Zgodnie z czeskim prawem posiedzenie publiczne może się odbyć, jeśli liczba uczestników jest ograniczona do 500. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest również noszenie masek ochronnych i zachowanie dystansu społecznego.

W związku z niespełnieniem tych warunków władze miasta podjęły decyzję o rozwiązaniu montaż. Większość protestujących poszła do domów, ale zagorzali fani piłki nożnej i hokeja na lodzie zostali. Fani zapalali pochodnie i świece. Były bójki z Policjaktórzy używali gazu łzawiącego i armatek wodnych do eksmisji demonstrantów z Rynku Starego Miasta.

Po rozproszeniu tłumu policja poinformowała, że ​​aresztowano około 100 osób, a 20 osób zostało rannych. Premier Czech Andrzej Babisz zapowiedział, że demonstranci łamiący restrykcje higieniczne powinni zostać „surowo” ukarani. premier Zachęcał także swoich obywateli do pozostania w domu. Według niego najbliższy tydzień będzie kluczowy w walce z drugą falą pandemia koronawirusa.

Johns Hopkins University donosi, że od początku pandemii w Czechach odnotowano 173885 przypadków infekcji coronawirusem. Z powodu COVID-19 1422 osoby już zginęły. Największy wzrost liczby zakażeń miał miejsce w piątek 16 października, kiedy odnotowano 11 102 przypadków.

Obejrzyj wideo
Czy upadnie system opieki zdrowotnej? „Fokus jest już tam”

READ  Francuskie badanie dotyczące izolacji kończy się po 40 dniach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.