Connect with us

technologia

Xbox jest teraz w sprzedaży w Target za mniej niż w Czarny Piątek

Published

on

Xbox jest teraz w sprzedaży w Target za mniej niż w Czarny Piątek

Xbox Series S
Obrazy Getty’ego

  • Konsola Xbox Series S jest dostępna w sklepie Target za jedyne 219,99 USD.
  • Wyprzedaż jest następstwem wiadomości, że Microsoft umożliwi odtwarzanie tytułów Xbox na innych urządzeniach.
  • Konsole PlayStation 5 sprzedały się znacznie lepiej niż konsole Xbox nowej generacji.

Xbox Series S jest w sprzedaży taniej niż w Czarny piątek po doniesieniach, że Microsoft będzie udostępniał ekskluzywne produkty Xbox innym platformom do gier.

Xbox Series S, który zwykle kosztuje 299 dolarów, jest do sprzedania w sklepie Target za 219 dolarów, czyli około 80 dolarów taniej. Series S jest już budżetową wersją obecnej konsoli i jest sprzedawana po cenie detalicznej o 200 dolarów tańszej niż Xbox Series X, która ma wyższą wydajność graficzną i więcej pamięci.

Transakcja jest nawet tańsza niż najtańsza oferta konsoli na Czarny piątek, w ramach której konsola trafiła do sprzedaży w firmie Dell za 229,99 USD. według IGN-a.

Sprzedaż następuje po zgłoszeniu z Krawędź Na początku tygodnia Microsoft planuje wypuścić ich sporo Ekskluzywne tytuły Xbox, w które można grać na innych urządzeniach, takich jak PlayStation. The Verge poinformował, że posunięcie to oznaczałoby dla firmy „sejsmiczną zmianę strategii” i dałoby Microsoftowi możliwość generowania większych przychodów.

Peter Kafka z Business Insider informował wcześniej, że to posunięcie było raczej przyznaniem się do „białej flagi”, że Xbox w końcu przegrał wojnę konsolową, z którą się zmagał.

Od premiery w listopadzie 2020 r. Sony sprzedało ponad 50 milionów konsol PlayStation 5, a konsole Xbox Series S i Series X sprzedały się w około 21 milionach egzemplarzy. – poinformował IGN. W 2023 roku sprzedaż PS5 wzrosła o około 65% do 22,5 miliona sztuk, podczas gdy sprzedaż Xbox spadła o około 15% do 7,6 miliona. według „Financial Timesa”..

READ  Forum technologiczne ma na celu wzmocnienie więzi Kataru z Polską

Pomimo lat wydawania udanych tytułów na konsole, takich jak „Halo” i inne, Xbox pozostaje „zdecydowanie na trzecim miejscu” pod względem sprzedaży, za konsolami PlayStation i Nintendo, jak wcześniej informowało BI.

Chociaż posunięcie to pokazuje, że Microsoft wyraźnie ponownie zastanawia się nad swoją strategią w zakresie działu gier, wydaje się, że firma pozostaje zaangażowana w gaming. Firma kupiła niedawno Activision Blizzard, producenta popularnych gier, takich jak „Call of Duty” i „World of Warcraft”, za 70 miliardów dolarów.

Xbox mógłby wykorzystać tę zmianę strategii, aby wyróżnić swoją usługę Xbox Game Pass, „Netflix dla gier”, który umożliwia użytkownikom płacenie miesięcznej opłaty subskrypcyjnej i granie w szeroką gamę gier należących do Microsoftu i opublikowanych przez inne studia.

Zmiana ta sugeruje, że firma odchodzi od przekształcania konsoli Xbox w domowe centrum multimedialne z kompleksową obsługą i zamiast tego przenosi dział gier w stronę marketingu swoich produktów wśród konsumentów na dowolnym urządzeniu.

Gracze, którzy kupią Xbox Series S w ramach umowy Target, otrzymają także trzymiesięczny bezpłatny okres próbny Xbox Game Pass. Poinformował Kotaku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *