Dziewczyny z Canfield czołowymi artystkami w Polsce | Wiadomości, sport, praca

Dziewczyny z Canfield czołowymi artystkami w Polsce |  Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu / Marina Koenig, Preston Byers Canfield myśli o wyprzedzeniu Polki Elliany Thompson w czwartkowym zwycięstwie drużyny Cardinals.

POLSKA – Drużyna koszykówki dziewcząt Canfield wygrała w czwartek czwarty mecz z rzędu, pokonując na wyjeździe Polską 41-30. Zwycięstwo miało jednak swoją cenę, ponieważ Camie Dill, rozgrywający drużyny Cardinals, doznał kontuzji kostki w drugim meczu z rzędu.

W przeciwieństwie do poniedziałkowej kontuzji, kiedy skręciła lewą kostkę w pierwszej kwarcie meczu z kardynałem Mooneyem i powróciła w drugiej kwarcie, Dill nie wróciła na czwartkowy mecz z Polską po tym, jak wydawało się, że doznała kontuzji w połowie pierwszej trzeciej skręconej prawej kostki.

Po meczu trener Canfield Matt Reel powiedział, że Dill skorzysta na przerwie ze względu na napięty harmonogram drużyny Cardinals.

„Miłe jest to, że mamy tydzień wolnego. Gramy w Streetsboro w przyszłą sobotę i rozpoczynamy turniej w następną środę” – powiedział Reel. „Wierzymy, że nic jej nie będzie. To niefortunne, ale przychodzi w momencie, gdy możemy dać jej trochę odpoczynku, możemy wyzdrowieć i, miejmy nadzieję, odzyskać ją.

Podczas gdy Dill był odsunięty na bok, a Jenna Triveri była nieaktywna z powodu kontuzji kostki, seniorzy Canfield Grace McQuiston i Cami Hritz oraz studentka drugiego roku Carly Fleming podjęli wyzwanie, zdobywając łącznie 30 punktów.

Po zdobyciu przewagi 19-11 do przerwy, Cardinals w trzeciej kwarcie powiększyli prowadzenie aż do 12. Jednak Polka Elliana Thompson utrzymała Bulldogs w grze, strzelając siedem goli z rzędu i zmniejszając deficyt do pięciu na niecałą minutę przed końcem trzeciej tercji.

Polska ponownie odskoczyła na pięć punktów, prowadząc 31-26 na początku czwartej kwarty, ale potem Bulldogs utrzymywali się bez punktów przez prawie cztery minuty, a Canfield zdobył 10 punktów bez odpowiedzi i zbudował 15-punktową przewagę, co skutecznie zakończyło mecz.

READ  TEST: Cafe Poland łączy Kolumbię z tradycyjną polską kuchnią domową

Thompson zdobyła wszystkie 11 punktów swojego zespołu w trzeciej kwarcie. Hritz prowadził Cardinals z 11 punktami.

Pomimo porażki główny trener Polski Nick Blanch był zadowolony z czwartkowego występu swojej drużyny.

„Nasze dzieci grały naprawdę ciężko. Jestem bardzo dumny z tego, co nasze dzieci zrobiły dziś wieczorem. Są momenty, kiedy tu wygrywamy, i wtedy myślisz: „Mogliśmy dzisiaj zrobić dużo lepiej”. Nasze dzieci naprawdę dały z siebie wszystko” – powiedziała Blanch.

Blanch pochwalił także Thompsona za zastąpienie kontuzjowanej seniorki Mary Brant, którą Blanch nazwał najlepszą zawodniczką zespołu. Blanch powiedział, że Thompson przeżył „chrzest bojowy” pod nieobecność Branta i dobrze poradził sobie z nagłą zmianą.

„Świetnie zachowywała równowagę i starała się myśleć pozytywnie nie tylko dla siebie, ale także dla swoich kolegów z drużyny. Jestem z niej bardzo dumna i widzę przed nią świetlaną przyszłość w tym programie” – powiedziała Blanch.

Polska (12-8, 10-1) zdominowała swoich przeciwników z konferencji północno-wschodniej 8, ale zmagała się z przeciwnikami spoza konferencji. Czwartkowa porażka z Canfieldem zmniejszyła rekord Bulldogs poza konferencją do 2-7, ale Blanch powiedział, że mu to nie przeszkadza.

„Zespoły, z którymi graliśmy [out of conference], wszystkie były całkiem dobre. Robimy to z jakiegoś powodu. A powodem jest to, że jeśli wszyscy będziemy planować babeczki, kiedy kiedykolwiek staniemy przed wyzwaniem?” – powiedziała Blanch. „Więc nie martwię się tym. Ostatecznie chcę po prostu, żebyśmy z czasem stawali się lepsi. Naprawdę wierzę, że te zespoły rzuciły nam wyzwanie i z biegiem czasu uczyniły nas lepszymi.

Polska kończy sezon zasadniczy ostatnim testem pozakonferencyjnym w sobotę w Hawken przed poniedziałkowym finałem sezonu przeciwko Hubbardowi.

Po serii czterech zwycięstw z rzędu Reel powiedział, że jest dumny z postępów swojego zespołu w ciągu roku.

READ  Coco Gauff kocha glinę. Na serio.

„Myślę, że w miarę jak staliśmy się lepsi w tym sezonie, ten zespół nauczył się wygrywać. Po ponownym upadku Camie oczywiste było, że niektórzy musieli się podnieść, ale nie sądzę, że byli na to gotowi na początku roku” – powiedział Reel.

Canfield (14-7, 4-4) zagra dopiero 17 lutego, kiedy Cardinals zmierzą się z Streetsboro.