Connect with us

Sport

Agnieszka „Ewa” Gwazdauskas 1922-2023 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Agnieszka „Ewa” Gwazdauskas 1922-2023 |  Wiadomości, sport, praca

POLSKA – Agnes „Eva” Gwazdauskas, lat 101, zmarła spokojnie w niedzielę 3 grudnia 2023 r. w domu opieki Maplecrest.

Urodziła się 19 października 1922 roku w Woodbury w stanie Connecticut jako córka Josepha i Margaret Lizauskas i była bardzo dumna ze swojego litewskiego dziedzictwa. Eva i jej siedmioro rodzeństwa wychowali się na farmie mlecznej i drobiarskiej. Jako uczennica Woodbury High School Eva była członkinią drużyny mistrzów stanu w koszykówce kobiet w 1941 roku.

W 1942 roku Eva wyszła za mąż za Francisa „Fritza” Gwazdauskasa i przeprowadziła się do Waterbury w stanie Connecticut. Eva i Fritz mieli dziesięcioro dzieci i byli małżeństwem przez 56 lat przed śmiercią Fritza. Mieszkali krótko w Darien w stanie Illinois i osiedlili się w Parma Heights w stanie Ohio na ponad 40 lat. Eva ostatnio mieszkała w Wickshire w Polsce.

Kiedy nie wychowywała dzieci, Eva lubiła pracować w ogrodzie, grać w kręgle, tańczyć polka, ćwiczyć gimnastykę w YMCA i grać z rodziną w karty. Przez 40 lat uczęszczała do Kościoła katolickiego św. Jana Bosko, często uczęszczając na codzienną Mszę św. i jako wolontariuszka grając w bingo. Do późnych lat 80. była stałym dawcą krwi dla Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.

Jej miłość do ogrodnictwa rozszerzyła się na założenie ogrodu społecznościowego Parma Heights i wolontariat w Ogrodzie Botanicznym w Cleveland. Lubiła śledzić wszystkie dyscypliny sportowe w Cleveland.

Eva szczególnie ceniła czas spędzony ze swoimi dziećmi, 19 wnukami, 13 prawnukami oraz licznymi siostrzenicami i siostrzeńcami. Eva podróżowała ze swoim mężem Fritzem na rejsy i pielgrzymki do różnych krajów i często odwiedzała członków rodziny w całym kraju, zwłaszcza w drodze do domu w Connecticut.

Pozostawiła dzieci: syna Franka (Judy) Gwazdauskasa z Blacksburga w Wirginii, córkę Ritę Davis z Corony w Kalifornii, syna Joe Gwazdauskasa (Ruthellen Griffin) z West Cornwall w Connecticut, córkę Maryann (Gil) Garcię ze Stockton w Kalifornii, syn, John (Jill) Gwazdauskas ze Scottsdale w Arizonie, córka, Terry Robbins z Shaker Square, Ohio, syn, Ed (Amy) Gwazdauskas z Ocean Isle, Karolina Północna, syn, Paul Gwazdauskas z Wirginii, córka, Margaret (Chuck) Christoph Polski ; i zięć Matt Bolek z Brecksville.

READ  Mamed Khalidov zmusza Mariusza Pudzianowskiego do uderzenia pierwszego

Poprzedziła ją śmierć męża Franciszka; najmłodsza córka, Christine Gwazdauskas; i wnuk Jimmy Gwazdauskas.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 5 grudnia 2023 r. o godzinie 11:00 w kościele katolickim Świętej Rodziny, 2729 Center Road, Poland, OH 44514. Rodzina i przyjaciele mogą dzwonić we wtorki w godzinach od 9:30 do 10:30. w domu pogrzebowym Higgins-Reardon, 2726 Center Road, Polska, OH 44514.

Prywatny pochówek odbędzie się na cmentarzu Holy Cross w Cleveland.

(specjalna wskazówka)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *