Connect with us

Nauka

Wzrost liczby koronawirusów w hrabstwie Orange pogarsza się wraz ze wzrostem liczby hospitalizacji – NBC Los Angeles

Published

on

Hrabstwo Orange zgłosiło 1666 nowych przypadków COVID-19, ale nie odnotowano dodatkowych zgonów w sobotę, co w sumie daje 76 761 przypadków i 1577 ofiar śmiertelnych w hrabstwie.

Ogromna liczba nowych przypadków pojawiła się po tym, jak hrabstwo zgłosiło 1943 nowe przypadki i 18 dodatkowych zgonów w piątek, ale liczby te obejmowały dwa dni, ponieważ w czwartek nie było aktualizacji z powodu Święta Dziękczynienia.

Liczba mieszkańców hrabstwa hospitalizowanych z powodu wirusa wzrosła z 506 w piątek do 534, a liczba pacjentów na oddziale intensywnej terapii spadła ze 139 do 138, według Orange County Health Care Agency.

Zmiana średniej trzydniowej liczby hospitalizowanych pacjentów wzrosła z 16,8% do 12,3%. Powiat posiada 24,8% łóżek na oddziałach intensywnej terapii i 63,4% wentylatorów.

Liczby, które napłynęły w weekend świąteczny, zdają się potwierdzać obawy urzędników przed gwałtownym wzrostem w Święto Dziękczynienia. Prezes Orange County, Frank Kim, powiedział w tym tygodniu, że jest „bardzo zaniepokojony” wzrostem liczby przypadków i hospitalizacji.

„I chociaż różne szpitale (dyrektorzy), z którymi rozmawiam, wydają się dziś bardziej pewni siebie, niż byli na początku choroby, co do tego, jak ją leczyć, nie traktuję tego lekko” – powiedział Kim. „Jakikolwiek wzrost liczby hospitalizacji i stawek OIT jest poważnym problemem dla naszej społeczności”.

Urzędnicy zalecają odczekanie co najmniej dwóch dni po wydarzeniu lub spotkaniu na badanie, ponieważ infekcja może nie zostać wykryta od razu.

Andrew Noymer, profesor nadzwyczajny UC Irvine, zajmujący się zdrowiem populacji i zapobieganiem chorobom, ostrzegł przed ponurą zimą.

„Jestem bardzo zaniepokojony trendami, które zobaczymy po Święcie Dziękczynienia” – powiedział Noymer w wywiadzie dla City News Service. „Ludzie nie doceniają tego, że nagrywaliśmy zgony od letniej fali do października”.

Noymer przewidział więcej przypadków niż szczyt lipcowy.

READ  Arizona zgłasza 1527 nowych przypadków koronawirusa, dwa dodatkowe zgony

„Ale to nie będzie kolejny lipiec i odejdź” – powiedział Noymer. „Myślę, że będzie gorzej”.

Ostatni raz, kiedy wskaźniki hospitalizacji były tak wysokie, był 10 sierpnia, powiedział Noymer.

„Pod koniec przyszłego tygodnia wrócimy do lipca (poziomy)” – powiedział Noymer. „I czy będzie rosnąć jak w lipcu, czy będzie się pogarszać. Są powody, by sądzić, że możemy się pogarszać”.

Noymer powiedział, że dzieje się tak głównie dlatego, że chłodniejsza pogoda zmusza ludzi do większej aktywności w pomieszczeniach, a niektórzy uczniowie nadal uczęszczają na zajęcia w klasach.

Najgorszym dniem hospitalizacji COVID-19 w Orange County był 14 lipca, kiedy było 722 pacjentów.

Możesz się zastanawiać, dlaczego papier toaletowy – w tym Charmin – znów zaczyna być rzadkością. Sklepy ograniczają zakupy, półki się opróżniają, jak na wiosnę. Gordon Tokumatsu relacjonuje dla NBC4 News o 17:00 27 listopada 2020 r.

W stanowym wielopoziomowym systemie monitoringu, który jest aktualizowany we wtorki, skorygowany dzienny wskaźnik przypadków przypadających na 100 000 mieszkańców w okręgu podskoczył z 10,8 do 17,2, a wskaźnik pozytywności wzrósł z 4,6% do 6,8%.

Wskaźnik pozytywności mieści się w czerwonym poziomie czteropoziomowej mapy drogowej ponownego otwarcia stanu, ale dzienny wskaźnik przypadków na 100 000 znacznie przekracza próg 8% dla najbardziej restrykcyjnego fioletowego poziomu.

Liczba testów przeprowadzonych w powiecie wynosi 1 437 146, w tym 11 017 zgłoszonych w sobotę. Odnotowano 59 266 udokumentowanych odzysków.

Kim powiedział, że jest optymistą, szczepionki są w drodze i mają nadejść pod koniec roku. Systemy szpitalne otrzymają szczepionki bezpośrednio, a poszczególne szpitale otrzymają dawki z hrabstwa, powiedział Kim.

Pracownicy służby zdrowia pierwszej linii będą jednymi z pierwszych, którzy otrzymają szczepionki, wraz z osobami z podstawowymi schorzeniami, które czynią ich szczególnie podatnymi na tę chorobę.

READ  Amerykańskie firmy Mega-Tech mogą zostać ukarane przez rząd Wielkiej Brytanii

Jest nadzieja, że ​​zwiększone testowanie i świadomość infekcji zachęci do większej kwarantanny i izolacji oraz innych praktyk dystansowania społecznego, które pomogą powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, powiedział Kim.

Powiatowe testy na 100 000 wynoszą 354,1, przewyższając cele hrabstwa w zakresie testów w tym momencie, powiedział Kim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *