Connect with us

Sport

Mistrzostwa Świata w skokach. Kamil Stoch słyszy głos: „Spróbuj, możesz, możesz, zobacz, jak to się robi”.

Published

on

Kamil Stoch zajął 12. miejsce na Pucharze Świata w skokach narciarskich w Ruce w sobotę. „Wiem, że potrafię lepiej. Czuję to” – powiedział zawodnik w rozmowie ze skijumping.pl.

33-latek zdecydowanie poprawił się w drugiej rundzie, awansując o 10 miejsc.

„Zrobiłem dzisiaj dwa dobre skoki. Pierwszy był w serii próbnej (137,5 m, czwarte miejsce). Szkoda, że ​​go nie widziałeś (śmiech). Drugi był już w rundzie finałowej (136 metrów). Pierwsza seria zawodów? Coś się wydarzyło, nawet nie wiem co (125 metrów – przyp. Red.). Wydawało mi się, że wszystko jest w porządku. Nawet nie czułem, że ten skok jest tak późno na zakręcie. Jeśli Jestem spóźniony, w locie jest napięta postać, bo chcę jak najszybciej przeskoczyć narty i przyspieszyć w powietrzu. W rezultacie tracę wysokość i wszystko wychodzi sztywno, jak widać ”- powiedział Stoch za skijumping.pl.

Polak zdaje sobie sprawę, że nie wszystko działa tak, jak powinno.

„Siłą woli i doświadczeniem można uzyskać dodatkowe metry z takiego skoku. Wiele też zależy od warunków. A więc wiele z takich skoków czerpię. Gdyby nie moje umiejętności, usiadłbym tuż za bykiem ( śmiech) ”- dodał.

Osiągnięcia trzykrotnego mistrza olimpijskiego nie są w tym sezonie imponujące. W dwóch konkursach indywidualnych zebrał tylko 26 punktów. Tymczasem inni Polacy są w dobrej formie. W sobotę Piotr Żyła zajął drugie miejsce, a Dawid Kubacki trzeci.

„Muszę to rozgryźć w głowie i dalej pracować. Zawsze myślałem, że z biegiem lat będzie mi łatwiej, ale jest wręcz przeciwnie. Jeszcze trudniej jest wymazać głos z tyłu głowy, który mówi: „Spróbuj, możesz, wiesz jak to się robi!” Gdzieś trzeba to stłumić i czasem podchodzić do takich zawodów bez emocji. Kibiców nie ma, ale w trakcie zawodów jest nerw i chce się skoczyć jak najdalej i bądź na szczycie ”- powiedział Stoch.

READ  Paolo Rossi nie żyje. Legendarny Włoch zmarł w wieku 64 lat na „nieuleczalną chorobę”. Piłka nożna

Polak będzie miał dziś szansę na lepsze wyniki. Kolejne indywidualne zawody Pucharu Świata odbędą się w niedzielę w Ruce.

Pierwszą edycję konkursu w Rucach wygrał Markus Eisenbichler, który był również najlepszy na inauguracji w Wiśle. Niemiec będzie starał się być pierwszym skoczkiem od 2011 roku, który rozpocznie sezon z trzema zwycięstwami. W tym czasie zrobił to Austriak Andreas Kofler.

14.00 (weźmie udział sześciu “biało-czerwonych”: Żyła, Kubacki, Stoch, Klemens Murańka, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała), a pierwsza seria o 15.30.

„Wiem, że mogę więcej. Czuję to. Gdybym tego nie czuł, poddałbym się i cieszyłbym się dwunastym miejscem jak cukierek na święta” – podsumował Stoch, dwukrotny zdobywca „kryształowej kuli”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *