Wyniki, deble Nick Kyrgios i Thanasi Kokkinakis, Naomi Osaka vs Belinda Bencic, Daniil Miedwiediew vs Hubert Hurkacz, rankingi

Bieg Special Ks na Miami Open zakończył się w półfinale, kiedy Nick Kyrgios i Thanasi Kokkinakis zostali pokonani w piątek 4-6, 3-6 przez Huberta Hurkacza i Johna Isnera.

Dwukrotny mistrz Australian Open wygrał razem dziewięć ze swoich dziesięciu meczów w tym roku, zanim przegrał w piątek.

Hurkacz i Isner zdobyli pierwszą przerwę w secie otwierającym, wykorzystując sprytny powrót tego pierwszego, by pozostawić Kyrgiosowi i Kokkinakisowi małą nadzieję na uratowanie punktu.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA Tour, w tym wszystkie mecze finałowe. Nowy w Kayo? Przetestuj teraz przez 14 dni bezpłatnie >

Nick Kyrgios w akcji. Matthew Stockman/Getty Images/AFPŹródło: AFP

„Co to było za punkt”, skomentował Arvind Parmar.

„Co za sprytny powrót z Hurkacza, żeby po prostu zanurkować w lob. Dość szybko zdał sobie sprawę, że nie może wrócić i szybko pomyśleć”.

Kyrgios i Kokkinakis wyglądali w tym momencie na skazanych na odpadnięcie pierwszego seta, zanim potężny forhend tego pierwszego spowodował, że australijska para odpadła.

„Myślę, że kiedy Hurkacz i Isner się zepsuli, a Isner próbował zaserwować zestaw, musieli myśleć, że to już prawie gotowe, ale Australijczycy mieli coś innego na myśli” – dodał Parmar.

W końcu jednak Hurkacz i Isner jeszcze raz złamali Kyrgios i Kokkinakis, aby utrzymać się i wygrać pierwszego seta.

Nick i Kokk przegrywają w Miami Singles | 01:29

Australijski duet zareagował wcześnie, rozbijając rywali w pierwszym meczu drugiego seta, ale natychmiast został złamany, a Hurkacz i Isner nie oglądali się stamtąd.

„W tej chwili ci dwaj po prostu absolutnie latają. Spodziewali się, że będą dobrze służyć, ale wrócili znakomicie” – powiedział w komentarzu Adam Fielder.

„Kilka straconych okazji dla tych dwóch, mieli wczesną przerwę w secie numer dwa, ale od razu przegrali” – dodał Parmar z Kyrgios i Kokkinakis.

READ  Zacznij szybko | Wiadomości, sport, praca

„Bardzo dobry tenis od swoich przeciwników. To było dla niej trudne.

Hurkacz i Isner zakończyli mecz, zdobywając odpowiednio 74 procent i 53 procent pierwszego i drugiego serwisu.

W deblu spotkają się z Nealem Skupskim i Wesleyem Koolhofem.

Imponujący był występ Hurkacza, który zaledwie kilka godzin wcześniej pokonał Daniila Miedwiediewa i awansował do półfinału mężczyzn.

Australijski duet zawiódł. Matthew Stockman/Getty Images/AFPŹródło: AFP

EMOCJONALNA OSAKA ZAKLĘCA NA FINAŁ

Japońska Naomi Osaka dotarła do finału WTA Miami Open, pokonując w piątek złotą medalistkę olimpijską Belindę Bencic ze Szwajcarii 4-6 6-3 6-4.

Bencic wygrała trzy z czterech poprzednich meczów z czterokrotnym zwycięzcą Wielkiego Szlema, ale Osaka walczyła o awans do swojego pierwszego finału na twardych kortach Miami.

Żaden z graczy nie stracił seta przed meczem, ale Bencic zaimponował w pierwszej wymianie, szybko stawiając Osakę na tylną stopę.

Naomi Osaka była emocjonalna po meczu. Michael Reaves/Getty Images/AFPŹródło: AFP

„Czułem, że w ogóle ich nie rozumiałem i jakoś udało mi się wygrać” – powiedział Osaka.

„Jest niesamowitą zawodniczką. Chciałbym ją odzyskać. O

24-letnia saka poznaje Amerykankę Jessicę Pegulę lub nową numer jeden na świecie, Igę Świątek z Polski.

Osaka, który opuścił Indian Wells we łzach po tym, jak został zbesztany przez fana, był podobnie emocjonalny pod koniec piątku, ale w szczęśliwszy sposób.

„Chciałem tylko podziękować wszystkim. Atmosfera była naprawdę dobra – powiedział Osaka widzom po meczu.

„Cholera, zawsze płaczę, ale ten turniej wiele dla mnie znaczy”.

DJOKOVIC POZOSTAJE JAKO MIEDWIEDIEW STOŁPER NR 1

Daniil Miedwiediew powiedział, że fizyczne zmagania w piątek zniszczyły wszelkie szanse na wygraną, aby odzyskać świat.

Miedwiediew spadł na drugie miejsce po przegranej w trzeciej rundzie z Gaelem Monfilsem w Indian Wells, ale gdyby pokonał Hurkacza, broniącego tytułu mistrza Miami Open, odzyskałby pierwsze miejsce z Serbii Novak Djokovic.

READ  Zawodnicy walczą o jak najlepsze miejsca przed play-offami

Zamiast tego Hurkacz awansował do półfinału na 10. miejscu, pokonując aktualnego mistrza US Open na Hard Rock Stadium, a numerem jeden pozostaje 20-krotny mistrz Wielkiego Szlema Djokovic.

Hubert Hurkacz z Polski świętuje zwycięstwo nad Daniilem Miedwiediewem. Matthew Stockman/Getty Images/AFPŹródło: AFP

Hurkacz, który prowadzi teraz 2:2 z Rosjanami, w finale zmierzy się z Hiszpanem Carlosem Alcarazem lub Serbem Miomirem Kecmanoviciem.

Miedwiediew powiedział, że czasami miał problemy z oddychaniem, aw szatni miał spazmy tak silne, że był jak „ryba na kanapie”.

„Wszystko mecz, nie czułem się dobrze” – powiedział Miedwiediew. „Po trudnych punktach walczyłem o złapanie oddechu. Nie dochodziłem do siebie wystarczająco szybko. Po prostu trzeba walczyć, ale w drugim secie czułem się dziwnie.

„Nieczęsto się tak czuję, ale zdarza się to czasami, gdy jest gorąco. Może to był upał, ale miałem zawroty głowy i zmęczenie i nie mogłem służyć w jednym meczu. W szatni zrobiłem się spięty.

W drugim secie Miedwiediew wezwał trenerów medycznych.

– Fizjoterapeuta coś mi dał – powiedział. „Nigdy nie wiadomo. Mają nadzieję, że to będzie jak jakaś magiczna rzecz, ale nie zawsze tak działa. Zwykle nie dzwonię po fizjoterapeutę, ale naprawdę nie czułem się dobrze”.

Walczył Daniił Miedwiediew. Matthew Stockman/Getty Images/AFPŹródło: AFP

Hurkacz zagrał dobrze iw pełni wykorzystał zmagania Miedwiediewa, które trwały jeszcze długo po tym, jak opuścił boisko.

„Kiedyś po prostu siedziałem przez chwilę w garderobie, ale potem zacząłem się kurczyć” – powiedział. „Wzięłam prysznic i poczułam się trochę lepiej. To była dobra rada, bo siedziałam bardzo zmęczona i każdy mięsień zaczął się kurczyć, kurczeć, kurczeć. Byłem jak ryba na kanapie.

„To nic poważnego. Budzę się i prawdopodobnie nic mi nie jest, ale to nie ma sensu, jeśli odpadnę z turnieju.” Miedwiediew cały czas zmagał się ze swoimi grami serwisowymi – jego udział w pierwszym serwisie wyniósł zaledwie 43 procent, starał się utrzymać 2-5 w pierwszym secie, ale była nadzieja, gdy wyłamał się i zdołał wyrównać przy 5-5.

READ  High School Basketball: Hungry Hammond pędzi obok Polski, by awansować do ostatniej czwórki; Chłopcy z Heuvelton upadają | Sekcja-10

Nie mógł jednak powstrzymać fali, gdy Hurkacz, którego serwis był kluczowy, wszedł do tylnej czwórki.

– Wiedziałem, że Hubert może grać świetnie w tenisa i że wygranie meczu jest ważniejsze niż zostanie numerem jeden – powiedział Miedwiediew. „To byłby bonus.” Wszystkie poprzednie trzy gry pomiędzy parą pokonały dystans, ale tutaj tego nigdy nie było widać.

– Hubert to świetny zawodnik – powiedział Miedwiediew. „Nie gra w ten sposób przeciwko innym graczom. Nie tęskni za mną. Ale nadal uważam, że idę we właściwym kierunku.” Hurkacz powiedział, że jego powrót do służby był kluczowy.

– Udało mi się wiele pobić i zdobyć kilka darmowych punktów z mojego serwisu, ponieważ rajdy z Daniilem są fajne, ale będą długie – powiedział Hurkacz. „Dobrze, że udało mi się zebrać trochę darmowych punktów”.