Connect with us

Sport

Dopasuj rekord 10,83 dla Thompson-Herah jako Paulino, LaFond również wygrywa w Rabacie

Published

on

Elaine Thompson-Herah była szczęśliwym obozowiczem po zwycięstwie na 100 m podczas niedzielnego spotkania Diamentowej Ligi w Rabacie w Maroku. Mistrzyni Igrzysk Olimpijskich w Tokio na 100 m przebiegła spokojnie 10,83, co ustanowiło nowy rekord w zawodach i pobiło jej własny rekord w zawodach z 2017 roku wynoszący 10,87.

„Czuję się świetnie w dzisiejszym wyścigu. To mój trzeci raz w Rabacie i jestem podekscytowany, że ustanowiłem nowy rekord spotkania wynoszący 10,83” – powiedziała najszybsza kobieta na świecie, obiecując więcej tego, gdy weźmie udział w zawodach w Rzymie w czwartek 9 czerwca.

„Będę postępować zgodnie z tym samym procesem i utrzymać to samo tempo na następne wydarzenie w Rzymie”.

Tymczasem Marie Jose Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej spóźniła się, wyprzedzając Nataszę Morrison z Jamajki i przekroczyła linię mety w najlepszym sezonie 11.04. Morrison również osiągnął w sezonie najlepszy wynik 11.22, aby ostatecznie zająć miejsce na podium.

Bieg na 400 m kobiet to sprawa wszystkich Karaibów, którą wygrała Marileidy Paulino z Dominikany, która idealnie zmierzyła swój czas i wyprzedziła McPhersona z Jamajki i Sadę Williams na czele ostatniego odcinka z 50,10 i wygrała.

„Cieszę się z tego zwycięstwa w Rabacie. To ważne osiągnięcie dla mnie i mojego kraju, zwłaszcza w oczach świata – powiedział później srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Tokio.

„Wyścig był szybki, ale jako pierwszy udało mi się przekroczyć linię mety. Trenowałem dobrze i to pomogło mi dać z siebie wszystko. Dla mnie udział w Rabacie to dobre przygotowanie do Mistrzostw Świata.”

McPherson, biegając ciężko, niewiele pozostało na trasie i został wyprzedzony przez Williamsa, który zaliczył najlepsze w sezonie 50,74 za drugie miejsce, podczas gdy McPherson również osiągnął najlepsze w sezonie 51,37, mimo że był mocny w ostatnim 50-metrowym spóźnionym wyścigu.

Thea LaFond z Dominiki oddała zwycięski skok na odległość 14,46 mi wygrała konkurs trójskoku, wyprzedzając Shaniekę Ricketts z Jamajki, która w sezonie strzeliła 14,43 i Neję Filipic ze Słowenii, która w swoim życiu osiągnęła 14,42 m na trzecim miejscu.

READ  Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce: Katarina Johnson-Thompson siódma po trzech konkurencjach siedmiobojnych

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.