Connect with us

Sport

Dziękowanie weteranom staje się sposobem na życie Polki | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Zdjęcie korespondencyjne / Sean Barron Martha Helle z Polski, który przechodzi na emeryturę z zajęć w Crestview Elementary School, czyta list z podziękowaniami, który otrzymała od weterana, do którego wysłała kartkę. Helle wysłała również odzież i inne przedmioty do różnych szpitali dla weteranów, aby rozdać je tym, którzy służyli narodowi.

POLSKA – Wiele osób nie waha się podziękować weteranom za zasłużenie narodowi uściskiem dłoni i kilkoma miłymi słowami, ale Martha Helle idzie o krok dalej i setki kart z tym pomysłem.

„Naprawdę mam słabość do weteranów”, mówi 71-letnia Helle, która dorastała na rodzinnej farmie w Poland Township.

Helle przez lata nie ukrywała swojej słabości. Podczas nauczania w lokalnych szkołach Crestview w Columbiana, absolwent lokalnego liceum Springfield z 1968 roku kupił pudełka z kartkami bożonarodzeniowymi i walentynkowymi w Walmart i gdzie indziej, a następnie kazał wszystkim uczniom od przedszkola do czwartej klasy podpisywać i udekorować koperty swoimi imionami przed wysłaniem karty dla weteranów wszystkich gałęzi wojska.

„Po prostu kupowałam i kupowałam”, zanim czasami wysyłałam 350 do 400 kart weteranom, wspomina Helle, dodając, że Centrum Medyczne Louis Stokes Cleveland VA było kluczowym odbiorcą.

Zaczęła wysiłki około roku szkolnego 2005-06, dodała Helle.

Helle uzyskała tytuł licencjata w zakresie edukacji podstawowej oraz tytuł magistra programu nauczania na Uniwersytecie Stanowym Youngstown. Przeszła na emeryturę w 2013 roku po 41 latach nauczania w Crestview District – 16 lat jako nauczycielka trzeciej klasy, a reszta jako nauczycielka pierwszej klasy.

Wysłała również kartki do weteranów na Święto Dziękczynienia i Wielkanoc, chociaż powiedziano jej, że ta ostatnia nie powinna mieć konotacji religijnych, wspomina Helle.

Choć jest na emeryturze, długoletnia nauczycielka nie zamierza przerywać pracy. Na przykład od czasu do czasu przeszukuje internet, aby znaleźć szpitale dla weteranów, aby wysłać karty i odznaki uznania.

READ  Fitch, Ursuline Girls Win; East Boys triumfują | Wiadomości, sport, praca

Dodatkowo w każdy poniedziałek Helle wysyła kartki z podziękowaniami do lokalnych weteranów, których historie zostały przedstawione w The Vindicator i załącza do nich kopie artykułów.

Zeszłej wiosny przeczytała również historię Obrońcy o żołnierzu armii imieniem kpr. Ralph S. Boughman, który pochodził z Union, SC, zginął podczas wojny koreańskiej w wieku 21 lat po zgłoszeniu zaginięcia 2 grudnia 1950 roku. Był członkiem kompanii B 1 batalionu 32 pułku piechoty 7 dywizji piechoty.

Szczątków Boughmana nie udało się odzyskać po bitwie, w której wojska chińskie zaatakowały jego jednostkę w pobliżu zbiornika Chosin w Korei Północnej. Jednak na początku tego roku Agencja Rachunkowa Obrony POW/MIA ogłosiła, że ​​została pociągnięta do odpowiedzialności w kwietniu 2020 roku i wróciła do Unii po ponad 70 latach.

Niedługo potem znalazła kilku członków jego rodziny i wysłała im artykuł. Po otrzymaniu go siostrzeniec Boughmana odpowiedział, wysyłając rodzinne zdjęcia Helle.

Obaj wykonali również telefony za pośrednictwem późnego Pfc. Donald M. Dyce, który zginął w wojnie wietnamskiej 26 października 1969 roku w wieku 20 lat, ceremoniał róży na Central Square w Youngstown.

„Uznałam to za bardzo wzruszające i wysłałam je do ciebie” – powiedziała od niechcenia.

Dyce był także bliskim przyjacielem męża Helle, Larry’ego, który był od czasu, gdy razem chodzili do liceum, kontynuowała.

Wysiłki Helle dla ludzi, którzy służyli narodowi, nie kończą się jednak na kartach. Kupowała też i wysyłała im ubrania, czapki, pary butów i butów.

Ponadto Helle jest członkinią Mahoning Chapter, Daughters of the American Revolution, apolitycznej, non-profit, kobiecej organizacji służebnej.

Oddział DAR jest na początkowym etapie składania torebek z prezentami świątecznymi na rzecz kliniki Carl Nunziato Youngstown VA przy Belmont Avenue. W torebkach znajdują się takie przedmioty jak szampon i odżywka, pasta do zębów, pary skarpet, nici dentystyczne, szczotki i grzebienie, środek do dezynfekcji rąk i maszynki do golenia.

READ  Karabin jest w drodze do pierwszej piątki pojedynków

Helle bagatelizuje znaczenie swoich działań, ale szybko wyraża uznanie dla poświęceń i wkładu weteranów dla narodu. Jest również świadoma wysokiego odsetka samobójstw i zespołu stresu pourazowego w tej populacji, spotęgowanych tym, że niektórzy niechętnie szukają profesjonalnej pomocy.

„Czasami trudno jest poprosić o pomoc” – powiedziała, dodając, że lokalne zasoby są dostępne dla cierpiących weteranów.

Helle pochwaliła również swoją matkę Irene Houk, która „zainspirowała mnie do okazywania ludziom wdzięczności i pisania podziękowań” – kontynuowała.

Helle i jej mąż mają syna, Donnie Helle; dwie córki, Beth Catlos i Miriam Maughan; i ośmioro wnucząt.

[email protected]

Aby zasugerować sobotni profil, skontaktuj się z redaktorem funkcji Burtonem Cole pod adresem [email protected] lub redaktorem Metro Marly Reichert pod adresem [email protected]

Najnowsze wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *