Connect with us

Najważniejsze wiadomości

– Wygląda na to, że próbował uciec od ciebie.

Published

on

Prezydent Donald Trump we wtorek odmówił skazania 17-letniego Kyle’a Rittenhouse’a, który został oskarżony o zastrzelenie dwóch osób podczas demonstracji w Kenosha. Wydaje się – jak przekonywał – że działał w samoobronie.

Przeczytaj także:

– – Drastyczne sceny w USA! Zabójstwa, pożary, zniszczenia w Kenosha po zastrzeleniu Jacoba Blake’a. Donald Trump odwiedzi miasto

– – Kłuł, ponieważ „czuł potrzebę znalezienia białego człowieka do zabicia”. Szokujący atak Afroamerykanina na sprzedawcę

Nastolatek zostaje oskarżony o zastrzelenie dwóch protestujących i zranienie trzeciego. Został również oskarżony o kilka drobnych przestępstw. Tragedia miała miejsce we wtorek podczas protestów przeciwko brutalności policji w Kenosha w stanie Wisconsin. Rittenhouse przebywa w areszcie w Illinois, gdzie mieszka. Dochodzenie w tej sprawie nie zostało jeszcze zakończone.

Trump: Wygląda na to, że próbował się od nich uciec.

Według amerykańskiego nadawcy publicznego NPR, Trump stanął we wtorek w swojej obronie, gdy zapytano go podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, czy potępiłby czyn nastolatka z Illinois. Powiedział, że myśli, że domniemany zabójca działa w samoobronie.

Wygląda na to, że próbuje uciec od nich. (…) Myślę, że miał duże problemy. Prawdopodobnie zostałby zabity

Prezydent zadeklarował.

Rittenhouse się bronił?

Prawnicy Rittenhouse powiedzieli, że właściciel lokalnego salonu samochodowego poprosił go o ochronę firmy podczas protestów. Nastolatek został następnie zaatakowany przez protestujących. Prawnicy twierdzą, że nie miał innego wyjścia, jak użyć broni w obronie życia. Podkreślali, podkreślają „dane przez Boga, konstytucyjne, powszechne i ustawowe prawo do samoobrony”.

Kiedy rozległ się strzał za jego plecami, Kyle odwrócił się i natychmiast spojrzał na napastnika, który rzucił się na niego i próbował wyrwać mu karabin. (…) Aby się bronić, zareagował natychmiast i poprawnie i strzelił i uderzył napastnika

– mówią obrońcy, cytowani przez stację NBC w Chicago.

READ  Przywódcy Włoch i Polski twierdzą, że Unia Europejska powinna skupić się na ograniczaniu migracji

Nastolatkowi grozi dożywocie

Biuro prokuratora hrabstwa Kenosha złożyło dokumenty żądające jego ekstradycji do Wisconsin. Zgodnie z prawem stanowym 17-letni Rittenhouse powinien stanąć przed sądem jako osoba dorosła. Grozi mu dożywocie.

NPR stwierdził, że rzekome zachowanie atakującego wywołało różne komentarze w zależności od przynależności do partii. Republikanie mówili o Rittenhouse jako o tragicznej postaci, patriocie, którego skrajne działania wynikały z niepowodzenia Demokratów w stłumieniu przemocy ulicznej.

Z kolei, jak odnotowano w publicznym radiu, Demokraci wskazywali na retorykę prezydenta, co doprowadziło do narastających podziałów. Oskarżali go o wspieranie użycia siły wobec demonstrantów. Odebrali to jako przesłanie dla apostatów z bronią, aby poczuli, że mogą bezkarnie działać w imię „prawa i porządku”.

xyz / PAP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *