Connect with us

Świat

Wybory w USA. Rekord „wczesnego głosowania” został pobity – ponad 100 milionów osób skorzystało z wczesnego głosowania | Wiadomości ze świata

Published

on

Strona internetowa projektu wyborów w USA donosi, że głosowało ponad 100 milionów Amerykanów wybory Wybory prezydenckie w 2020 roku. To ponad dwukrotnie więcej niż liczba „wczesnych głosów” w 2016 roku.

Wybory w USA. Ponad 100 milionów Amerykanów skorzystało z wczesnego głosowania

Z danych wynika, że ​​z możliwości osobistego oddania głosu w lokalach wyborczych wcześnie skorzystało blisko 36 mln wyborców. W zamian głosowało ponad 65 milionów ludzi głosowanie korespondencyjne. Jednak liczba ta mogłaby być jeszcze wyższa, ponieważ Komisji nie przedstawiono więcej niż 27 milionów pakietów wyborczych.

Liczba głosów oddanych w „wczesnych głosowaniach” w 2020 roku to 73 proc. łączna liczba głosów oddanych w wyborach prezydenckich w 2016 roku. Cztery lata temu głosowało łącznie 138 milionów Amerykanów.

Kto wygra wybory w USA? Trump vs. Biden. Co mówią sondaże

Ostateczne wyniki wyborów mogą nie zostać opublikowane przez kilka dni lub nawet tygodni. Powodem jest bardzo duża liczba głosujących korespondencyjnie. Ta możliwość została udostępniona dzięki epidemia koronawirusa. W zależności od lokalnych przepisów karty do głosowania otrzymane pocztą mogą zostać zwrócone, wrzucone do specjalnych skrzynek lub osobiście dostarczone do lokalu wyborczego.

Komisja Wyborcza stanu Nowy Jork.  Jeden z pierwszych, który wybiera tradycyjnieNa głosowanie w USA możemy poczekać wiele dni

Profesor University of Florida Michael McDonald przewidział frekwencję kilka dni temu Stany Zjednoczone W tym roku będzie to 150 milionów, czyli 65 procent. wszystkie osoby uprawnione do głosowania. Mówi się, że jest to najwyższy wynik od 1908 roku.

Obejrzyj wideo
“Zamknij się”. Ostra wymiana poglądów na temat debaty Trumpa i Bidena

READ  USA: Szpital Illinois ogranicza szczepienia przeciwko Covid-19. Wystąpiły skutki uboczne - PCh24.pl
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *