Connect with us

Świat

Korea Północna poinformowała sąsiednią Japonię, że planuje w najbliższych dniach wystrzelić satelitę

Published

on

Korea Północna poinformowała sąsiednią Japonię, że planuje w najbliższych dniach wystrzelić satelitę

TOKIO (AP) – Korea Północna poinformowała sąsiednią Japonię, że planuje wystrzelić satelitę w najbliższych dniach. Może to być próba wyniesienia na orbitę pierwszego wojskowego satelity rozpoznawczego Pjongjangu.

Japońska straż przybrzeżna poinformowała, że ​​w oświadczeniu północnokoreańskich władz wodnych stwierdzono, że okno startowe przypada na 31 maja i 11 czerwca, a wodowanie może mieć wpływ na wody Morza Żółtego, Morza Wschodniochińskiego i na wschód od filipińskiej wyspy Luzon.

Japońska Straż Przybrzeżna wydała ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa dla statków, które przepływają przez ten obszar w oknie startowym. Japońska Straż Przybrzeżna koordynuje i rozpowszechnia informacje na temat bezpieczeństwa morskiego w Azji Wschodniej i prawdopodobnie dlatego otrzymała zawiadomienie od Korei Północnej.

Premier Japonii Fumio Kishida polecił urzędnikom, aby dołożyli wszelkich starań w celu zebrania i przeanalizowania informacji związanych z uruchomieniem oraz poinformowania o tym ludzi, podało jego biuro.

Na początku tego miesiąca przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un dokonał przeglądu ukończonego wojskowego satelity szpiegowskiego w krajowym centrum lotniczym i zatwierdził nieokreślony plan działania na przyszłość dotyczący jego wystrzelenia.

Poprzednie wystrzelenia Korei Północnej pokazały jej zdolność do wystrzelenia satelity w kosmos, ale pozostają pytania dotyczące możliwości satelity. Analitycy twierdzą, że urządzenie pokazane w mediach państwowych jest zbyt małe i prymitywnie zaprojektowane, aby obsługiwać obrazy o wysokiej rozdzielczości.

Wystrzelenie satelity wymagałoby użycia technologii pocisków dalekiego zasięgu, zakazanej przez poprzednie rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ. Organizacja Narodów Zjednoczonych postrzegała poprzednie wystrzelenia satelitów obserwacyjnych Ziemi przez Północ jako ukryty test jej technologii pocisków dalekiego zasięgu, ponieważ pociski balistyczne i pojazdy nośne często mają podobne korpusy, silniki i inne komponenty.

___

Hyung-jin Kim relacjonował z Seulu w Korei Południowej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *