Connect with us

Świat

Wulkan La Palma, aktualizacje na żywo dzisiaj: erupcja, ostrzeżenie przed tsunami i najnowsze wiadomości | Wyspy Kanaryjskie

Published

on

Wulkan La Palma, aktualizacje na żywo dzisiaj: erupcja, ostrzeżenie przed tsunami i najnowsze wiadomości |  Wyspy Kanaryjskie

Koszulki Solidarności zbierają datki dla ofiar wulkanu La Palma

Sześć tygodni po wybuchu epidemii na hiszpańskiej La Palmie kilka lokalnych organizacji zaczął sprzedawać koszulki, torby na zakupy i inne towary, aby zebrać pieniądze dla tych, którzy stracili domy lub pracę w wulkanie.

„Przesłanie jest takie, że La Palma pozostaje silna. To tylko mały wkład w pomoc poszkodowanym” – powiedział 47-letni Pedro Garcia, który prowadzi drukarnię Creaprint w Los Llanos de Aridane, mieście położonym najbliżej strumienia lawy.

W jego sklepie gigantyczna zmechanizowana drukarnia produkuje najnowszą partię czarnych koszul ozdobionych wzorem znaków drogowych wymieniających niektóre wioski uwięzione na ścieżce lawy. „Kiedy to się skończy, będzie to dla nas dopiero początek. W tej chwili niepewność jest ogromna” – powiedział.

Sprzedano ponad 2000 koszul, które w sprzedaży detalicznej kosztowały 10 euro, a cały dochód trafił do ofiar.

Jeden projekt przedstawia stylizowaną mapę La Palmy, otoczoną przez ludzi łączących ręce w pierścieniu w kształcie serca, a na innym słowa „Pioły unosi wiatr, wspomnienia pozostają” otoczone czarno-białym obrazem wulkanu. 31-letni Carlos Cordero zaczął sprzedawać towary w swoim sklepie odzieżowym w Los Llanos, ponieważ uważał, że to najszybszy sposób, aby bezpośrednio pomóc wyspiarzom. Sprzedał ponad 1000 koszulek i torebek.

READ  Wojna Izrael-Hamas: aktualizacje na żywo i najświeższe informacje
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *