Connect with us

technologia

Wszystko, co musisz wiedzieć o żelowych przedłużeniach

Published

on

Biorąc pod uwagę, jak daleko jest technologia do manicure, ograniczaliśmy się do tradycyjnych lakierów do paznokci z grubymi składnikami, niepewnymi nakładami i nieporęcznymi akrylowymi końcówkami. Teraz nie tylko Lakier do paznokci oczyścił jego działanie, ale naprasowanki faktycznie zostają, są na zamówienie Kalkomanie i okłady, Akryl poszybował w górę i istnieje wiele innych sposobów na uatrakcyjnienie paznokci w salonie.

Jedną z najpopularniejszych usług do paznokci w ciągu ostatnich kilku dekad jest żel, trwalszy lakier do paznokci utwardzany światłem UV lub LED. Nowsza innowacja w Wszechświat żelowego manicure, ale to jest Rozszerzenia żelowe – sposób nie tylko na pomalowanie paznokci, ale także na wydłużenie przy pomocy tego samego rodzaju polimerów fotoinicjowanych.

Odkąd Przy tak wielu dostępnych opcjach dajemy Ci wszystkie informacje, które musisz wiedzieć, aby określić, czy przedłużenia żelowe są właściwym wyborem dla Twoich celów manicure.

Czym dokładnie są przedłużenia żelowe?

Odpowiedni Orly Artystka paznokci Brittany Boyce i założycielka Paznokcie z LAPrzedłużenia żelowe są alternatywą dla akrylu lub Dip manicure jeśli chcesz wymodelować i wydłużyć paznokcie poza ich naturalną długość. „Podobnie jak żel, kopolimery są już wymieszane i muszą zostać utwardzone w lampie LED lub UV” – wyjaśnia Kiwać.

Proces jest podobny do zwykłego manicure żelowego, z wyjątkiem kilku pierwszych kroków. „Różnica między manicure żelowym a przedłużaniem żelowym polega na tym, że manicure żelowy powinien przechodzić tylko na naturalny paznokieć, podczas gdy przedłużanie żelowe wydłuża naturalne łożysko paznokcia w dłuższy paznokieć, ale nadal daje realistyczny wygląd.” Boyce wyjaśnia.

Aby to zrobić, Paznokcie LeChat pedagog Syreeta Aaron powiedział Kiwać że żel budujący – lubimy Madam Glam Soak-Off Building Gel Polish i CND Plexigel Builder – nakłada się w celu nadania kształtu i rozszerzenia powierzchni poza naturalny paznokieć przed nałożeniem wybranego odcienia lakieru hybrydowego.

READ  Amazon Prime Day 2020: najlepsze oferty, jakie możesz jeszcze uzyskać

Czym różnią się przedłużenia żelowe od akrylu?

Najbardziej oczywista różnica między przedłużeniami żelowymi a Końcówki akrylowe jest to, że ten ostatni ma końcówkę dosłownie przyklejoną do naturalnego paznokcia, mówi Aaron. Akryl można również nakładać za pomocą formy – jest to tymczasowy szablon, który mieści się bezpośrednio pod końcówką paznokcia i pozwala stylistce wydłużyć materiał do dłuższego kształtu. Dokładnie tak działają przedłużanie żelowe, ale na tym kończą się podobieństwa.

Boyce mówi, że przedłużenia żelowe, gdy są wykonane prawidłowo, wyglądają bardziej realistycznie niż akrylowe. „Formuła jest również bardzo mocna, ale wciąż bardziej elastyczna niż paznokieć akrylowy, dzięki czemu jest bardziej naturalny i mniej podatny na pękanie” – mówi Kiwać, dodaje, że paznokcie żelowe również nie mają tak mocnego zapachu, jak paznokcie akrylowe podczas aplikacji. „Są też droższe niż farby akrylowe”. Jednak dobra formuła przedłużania żelu jest samopoziomująca – co oznacza, że ​​nie ma żadnych dziwnych wybrzuszeń – wymaga mniej form i pilników i tworzy mniej kurzu.

Jak wygląda proces aplikacji na przedłużenia żelowe?

Aaron przygotowuje naturalne paznokcie do przedłużania żelami, najpierw oczyszczając paznokcie, przycinając i opiłowując skórki. „Musisz upewnić się, że paznokcie są wolne od oleju, wycierając je alkoholem, w przeciwnym razie żel się nie przyklei” – mówi. Może również użyć podkładu lub odwadniacza, aby zapewnić przyczepność i zapobiec podnoszeniu.

„Po przygotowaniu paznokci wybierz kształt, który będzie pasował do każdego paznokcia i odpowiednio dopasuj kształt do paznokcia” – kontynuuje Aaron. W tym miejscu pojawia się żel budujący, zaczynając od cienkiej warstwy do odbudowy i rozciągając żel do pożądanej długości na kształcie. „Zazwyczaj zaczynam od połowy paznokcia, tuż poniżej miejsca, w którym kształt styka się z naturalnym paznokciem, i dochodzę do pożądanej długości. Podczas nakładania pierwszej warstwy żelu budującego nie dociera aż do skórek, ale z każdą kolejną warstwą stopniowo schodzi nieco głębiej w głąb paznokcia.

READ  Moto G 5G z 6,7-calowym wyświetlaczem, Snapdragon 750G, baterią 5000 mAh i 48-megapikselowymi poczwórnymi aparatami wprowadzonymi na rynek w Indiach

Po każdej warstwie utwardź paznokieć światłem przez minutę. Dwie lub trzy warstwy mogą wystarczyć, ale Aaron mówi, że użyła siedmiu lub więcej warstw żelu budującego w zależności od pożądanej długości i kształtu. „Jeśli robisz bardzo długie paznokcie, stopniowo dodawaj warstwy żelu budującego, ponieważ musi być grubszy, aby się nie złamał” – wyjaśnia.

Po zakończeniu budowy paznokcia Boyce mówi: „Możesz oczyścić paznokieć, a następnie spiłować go i nadać mu pożądany kształt, a następnie nałożyć lakier żelowy do zdobienia paznokci lub koloru”. Ta część procesu przypomina nakładanie żelu na naturalne paznokcie: kilka warstw, kilka sesji utwardzania i voila!

Jak długo utrzymują się przedłużenia żelowe i jak są usuwane?

Zarówno Boyce, jak i Aaron twierdzą, że można oczekiwać przedłużenia żelu przez dwa do trzech tygodni. „W tym momencie powinieneś dostać wypełnienie” – mówi Boyce. “Ten produkt można wypełnić jak kompletny zestaw akrylowy.”

Jeśli jednak wolisz wrócić do naturalnych paznokci, możesz spróbować moczenia. „Owiń każdy paznokieć bawełną nasączoną acetonem i folią” – mówi Aaron. W zależności od grubości paznokcia moczenie może trwać od 15 minut do godziny, jeśli paznokcie są bardzo grube i długie od żelu budującego.

Jeśli moczenie nigdzie Cię nie zaprowadzi lub chcesz przyspieszyć proces, rozważ złożenie wniosku. „Przedłużenie żelu można spiłować od 80 do 90 procent w dół, bardzo uważając, aby nie wbić się w naturalny paznokieć” – mówi Boyce. „Jeśli zamierzasz zrobić to w salonie, a nie przez osobę, która zastosowała żelowe przedłużenie, poinformuj z wyprzedzeniem technika, że ​​jest to żelowe przedłużenie. Gdy wierzch jest spiłowany, kontynuuje się, możesz, ale nie musisz, wchłonąć pozostały żel acetonem.

„Zamiast moczyć produkt, często zostawiam bardzo cienką warstwę budującego na naturalnym paznokciu. Po prostu go kształtuję, poleruję, a następnie nakładam na niego warstwę zwykłego manicure żelowego ”- mówi Boyce, wyjaśniając cienką, ale mocną warstwę ochronną na naturalnym paznokciu. „Może to być pomocne dla osób, których naturalne paznokcie mają tendencję do łamania się poza określoną długość”.

READ  Nie ma możliwości usunięcia gier na PS5 z dysku SSD Eurogamer.net •

Więcej o manicure:

Teraz spójrz na 100 lat manicure:

Śledź Marci na Instagram oraz Świergot, lub zapisz się do newslettera Allure codzienne historie o urodzie prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *