Connect with us

technologia

Wschodzące innowacje: trzy trendy dla inwestorów w akcje wzrostowe

Published

on

Rynki wschodzące (EM) od dawna opierały się na cyklach towarowych i niskich kosztach produkcji, aby osiągnąć wzrost napędzany eksportem. Jednak fala innowacji korporacyjnych to zmienia, pomagając napędzać wzrost od wewnątrz i oferując wyższej jakości, zrównoważone możliwości dla inwestorów kapitałowych w wielu krajach. Na .

Inwestorzy w akcje z rynków wschodzących stoją przed wyzwaniami, ponieważ kraje takie jak Indie i Brazylia wciąż mają trudności z powstrzymaniem COVID-19. Indeks rynków wschodzących MSCI wzrósł w tym roku o 6,5% w dolarach amerykańskich do 30 czerwca, wyprzedzając indeks MSCI World Index na poziomie 12,2%. Stopy zwrotu z akcji wzrostowych były słabsze. Ale jeśli perspektywy zysków ulegną poprawie, uważamy, że trzy silne długoterminowe trendy, napędzane innowacjami, stworzą możliwości wzrostu, które utrzymają się podczas pandemii i poza nią.

Trend 1: Nowa technologia dla krajów wschodzących

Technologia jest wiodąca. Obecnie spółki technologiczne i internetowe stanowią 40% benchmarku EM, w porównaniu z zaledwie 11% w grudniu 2007 roku. Dla porównania, akcje spółek technologicznych stanowią 39% indeksu MSCI USA i tylko 9% indeksu MSCI Europe. Wierzymy, że niezwykła historia rozwoju technologii na rynkach wschodzących dopiero się zaczyna.

Ta nowa fala technologii EM to nie tylko eksport. W rzeczywistości wiele firm EM opracowuje nowe technologie do użytku domowego. W wielu przypadkach firmy te mają przewagę nad konkurencją z USA w zdobywaniu udziału w lokalnym rynku, a dzieje się tak nie tylko w Chinach. Lokalne firmy internetowe szybko się rozwijają i budują silną pozycję rynkową w krajach tak różnych, jak Indie, Korea Południowa czy Rosja. Polskie Allegro, na przykład, jest miejscem zakupów internetowych z udziałem w polskim handlu elektronicznym na poziomie 33%, znacznie wyprzedzającym konkurentów z USA, takich jak Amazon.

Przełomy wykraczają daleko poza zakupy. Jaki jest jeden z najszybciej rozwijających się rynków technologii finansowych? Indie. Według ACI Worldwide w 2020 r. Indie przetworzyły 25,5 miliarda dolarów w płatnościach w czasie rzeczywistym. Banki w Indiach wykorzystują technologię i duże zbiory danych do rozwijania swojej działalności. Na przykład HDFC Bank opracował technologię zatwierdzania pożyczek osobistych dla klientów w zaledwie 10 sekund; Pożyczki osobiste wzrosły o ponad 12% rok do roku w kwietniu 2021 roku.

READ  DREAMS pomaga zmienić historię dziewczyny z trawy na łaskę

Firmy borykają się z problemem kapitału ludzkiego na rosyjskim rynku pracy. Rosyjskie firmy cierpią na ponadprzeciętną rotację pracowników, a stopa bezrobocia wynosi tylko 5,8%, co utrudnia znalezienie pracowników na zastępstwo (pokaz).

Poszukiwanie pracy online jest w Rosji wciąż stosunkowo słabo wykorzystywane – mniej niż 30% dostępnych ofert pracy jest wyświetlanych w serwisie internetowym. Wiodący na świecie dostawca rekrutacji online, LinkedIn, nie jest reprezentowany na rynku rosyjskim ze względu na wymagania dotyczące przechowywania danych.

HeadHunter z siedzibą w Rosji pomógł pracodawcom rozwiązać ten demograficzny dylemat. Osoby poszukujące pracy otrzymują bezpłatną usługę porównującą ich CV z ofertami pracy w pięciu krajach. Pracodawcy uzyskują dostęp do wszystkich tych życiorysów, a także do dodatkowych usług o wartości dodanej. Mając ponad dwa razy więcej wakatów niż najbliższy konkurent, HeadHunter jest czołową osobą poszukującą pracy na rynku, który oferuje dużo miejsca na przyszły rozwój.

Trend 2: Pandemia zmieniła opiekę zdrowotną w nieoczekiwany sposób

Niektóre z ostatnich postępów na rynkach wschodzących są produktami pandemii. Blokady spowodowały, że zarówno firmy EM, jak i konsumenci przenieśli wszystko, od zakupów po spotkania biznesowe online, podobnie jak ma to miejsce w rozwiniętych gospodarkach.

Chiński system opieki zdrowotnej również przeszedł transformację przyspieszoną przez pandemię w 2020 roku. Innowacje zostały szybko przyjęte i utorowały drogę do przyszłego wzrostu.

Chiny zakazały aptek internetowych przed 2019 r., więc gdy wybuchła pandemia, były one jeszcze w powijakach. W szybkim zawróceniu Chiny zaczęły aktywnie promować sprzedaż leków online w 2020 r., aby złagodzić wąskie gardła. Obecnie jest to przemysł o wartości 53 miliardów dolarów, a Credit Suisse spodziewa się, że do 2030 r. przekroczy 300 miliardów dolarów.

Konsultacje zdrowotne online również zostały szybko znormalizowane. W pierwszym kwartale 2020 r. liczba wizyt lekarskich online w Chinach wzrosła 17-krotnie w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. Zdalna diagnostyka pomaga na przykład rozwiązywać problemy zdrowotne ludności wiejskiej i umożliwia lekarzom w centralnej lokalizacji leczenie pacjentów oddalonych o tysiące kilometrów.

READ  Nowa aktualizacja One UI 6.1 wprowadza Galaxy AI na więcej urządzeń Galaxy – Samsung Global Newsroom

Systemy internetowe obniżają koszty i mogą lepiej monitorować choroby przewlekłe, co prowadzi do lepszego zdrowia. Sztuczna inteligencja wspiera teraz podejmowanie decyzji klinicznych, a także poprawia wydajność. Poza Chinami kraje o starzejącej się demografii i rosnących potrzebach zdrowotnych oferują odpowiedni rynek dla tych postępów technologicznych. Firmy w Chinach, które wspierają te trendy, są w dobrej pozycji, aby zachęcić do szerszego przyjmowania innowacji zdrowotnych po pandemii.

Trend 3: Zielona technologia w kraju i za granicą

Porozumienie paryskie popiera obecnie ponad 200 krajów, a rządy na całym świecie podejmują działania mające na celu ograniczenie globalnego ocieplenia. Oczekujemy Wydaj ponad 2 biliony dolarów na inicjatywy niskoemisyjne tylko na rynkach wschodzących w ciągu najbliższych 20 lat. Firmy, które opracowują innowacyjne rozwiązania środowiskowe, mogą sprzedawać rządom, które są zaangażowane w poprawę stanu środowiska.

Najnowocześniejsza technologia akumulatorów do pojazdów elektrycznych pochodzi na przykład z Korei Południowej i Chin. Dziś bateria stanowi około 30% kosztów samochodu elektrycznego. Jednak szybki postęp technologiczny poprawia ekonomię i popyt, a koszty baterii spadają o prawie 10% rocznie. W ciągu dwóch do trzech lat samochody elektryczne mogą kosztować tyle samo, co te z silnikiem spalinowym. Ponieważ wiele krajów próbuje zakazać silników spalinowych w ciągu zaledwie pięciu do dziesięciu lat, to dobra wiadomość.

Kolejnym rozwijającym się rynkiem ruchu ekologicznego jest przetwarzanie odpadów przemysłowych i medycznych. Popyt na te usługi naturalnie rośnie, a bardziej restrykcyjne przepisy zapewniają dodatkowy wiatr w tył. Nowe zakłady unieszkodliwiania odpadów są uruchamiane, ale nadal istnieją wąskie gardła pod względem wydajności i istnieją wysokie bariery wejścia. A wraz ze wzrostem gospodarek wschodzących pojawiają się możliwości naprawienia szkód środowiskowych z przeszłości, ponieważ regulacje generalnie pozostają w tyle za uprzemysłowieniem. Sunny Friend Environmental Technology, uznana tajwańska firma, jest liderem tej kategorii biznesowej na Tajwanie i rozszerzyła swoją działalność na Chiny kontynentalne.

READ  Sojusznicy USA najbardziej narażeni na Rosję naciskają na więcej żołnierzy i broni

Oceny EM są przekonujące

Podczas gdy firmy z rynków rozwiniętych są silnymi graczami na niektórych z tych rynków, konkurenci z rynków wschodzących oferują inwestorom atrakcyjne korzyści. Wiele akcji z rynków wschodzących oferuje wyższą jakość, bardziej zrównoważony wzrost i często są dostępne po niższych cenach niż porównywalne akcje z krajów rozwiniętych. Podczas gdy analitycy spodziewają się wyższego wzrostu zysków w 2021 r., akcje EM są obecnie notowane z prawie 30% dyskontem w stosunku do konkurentów z rynków rozwiniętych (pokaz).

Przytłumione nastroje na kluczowych rynkach wschodzących osłabiają ekscytujące trendy wzrostowe. Choć perspektywy krótkoterminowe są trudne, to w rzeczywistości jest to dobry moment, aby poszukać akcji, które powinny skorzystać na rozwoju długoterminowych. Jeśli siły pandemii ustąpią miejsca trwałemu ożywieniu, wierzymy, że firmy z sektora EM z liderem innowacji skorzystają nieproporcjonalnie z powiększonego potencjału zwrotu.

Laurent Saltiel jest dyrektorem ds. inwestycji w rozwój rynków wschodzących w AllianceBernstein (AB).

Siergiej Davalchenko jest menedżerem portfela ds. rozwoju rynków wschodzących w AB.

Poglądy wyrażone w niniejszym dokumencie nie stanowią badań, porad inwestycyjnych ani rekomendacji handlowych i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy wszystkich zespołów zarządzających portfelem AB i mogą ulegać zmianom z biegiem czasu. .

MSCI nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, i nie ponosi żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do jakichkolwiek danych MSCI zawartych w niniejszym dokumencie. Danych MSCI nie wolno redystrybuować ani wykorzystywać jako podstawy dla jakiegokolwiek innego indeksu, papieru wartościowego lub produktu finansowego. Ten raport nie jest zatwierdzany, przeglądany ani przygotowywany przez MSCI.

Zrzeczenie się odpowiedzialności

AllianzBernstein Holding LP opublikował tę treść w dniu 07 lipca 2021 i ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawarte w nich informacje. Dystrybuowane przez Reklama, nieedytowane i niezmienione, włączone 07 lipca 2021 04:19:01 UTC.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *