Connect with us

Sport

World Athletics Under-20: Pierwszy duży test dla Shaili Singh

Published

on

Jest numerem 2 w światowym rankingu U18 w tym roku, rekordzistką Indii do lat 20 i krajową mistrzynią kobiet. A Mistrzostwa Świata U20 w Lekkoatletyce, które rozpoczną się w środę w Nairobi, będą pierwszymi poważnymi zawodami dla skoczka w dal Shaili Singh.

Z 6,48 m podczas mistrzostw kraju w czerwcu, 17-latka jest piątym najlepszym skoczkiem na liście uczestniczek Pucharu Świata, ale wydaje się, że jest zdolna do znacznie więcej.

CZYTAJ |
Gwiazda para oszczepem Jhajharia mówi, że był bliski odejścia w 2013 roku

„Jest szczęśliwa widząc ludzi tutaj i ducha, ale wszystko zależy od dnia” – powiedział Robert Bobby George, który od ponad trzech lat trenuje Shaili w Bengaluru z Nairobi.

„To jej pierwsze międzynarodowe spotkanie, potrzebuję od niej osobistego rekordu”.

Również dla Bobby’ego będzie to jego pierwszy poważny test od prawie 20 lat. Trenował swoją żonę Anju George, aby rzuciła brązowy skok w dal na Mistrzostwach Świata 2003, aw przypadku Shaili będzie to większe wyzwanie, ponieważ oczekiwania będą wysokie.

CZYTAJ |
Wyczerpanie i gorączka zmuszają Neeraja do opuszczenia imprezy powitalnej w środku

Wśród zawodniczek Shaili opiekują się m.in. Szwedzka Mistrzyni Europy Maja Aska (najlepszy w sezonie 6,80 m), Hiszpanka Tessy Ebosele (6,63 m) i Włoszka Arianna Battistella (6,55).

Indianie zdobyli tylko dwa złote medale na Mistrzostwach Świata U20, a w ostatnich dwóch edycjach przybyli przez rzucającego oszczepem Neeraja Chopra (2016) i ćwierćmłynarza Himę Das (2018).

Po tym, jak Neeraj niespodziewanie zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, uwaga skupia się na dwóch indyjskich rzucających oszczepami, zdobywcy Pucharu Federacji U20, Kunwer Ajai Raj Singh Rana (SB 74,75), który zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Azjatyckiej w Bangkoku w 2018 r. – i Jay Kumar (72,29). Ajai jest trzecim najlepszym rzucającym na liście startowej, w której jako faworyt startuje ukraiński mistrz Europy U20 Artur Fellner.

READ  Haaland to ulubiony piłkarz Bundesligi! Szokująca ocena 16-latki Borussii ujawnia się po meczu piłki nożnej

Dla Priyi Mohan, najszybszej biegaczki ćwierćmila w tym roku (53,29 s), która przegapiła olimpiadę, nie będąc krajową obozowiczką, Nairobi jest wspaniałą okazją do spędzenia czasu ze sportowcami, takimi jak nigeryjski Imaobong Nse Uko (51,70 s) i poprawiająca się polska Kornelia Lesiewics (52.02) w walce. Może bardzo się doczekać Mistrzostw Świata, Igrzysk Wspólnoty Narodów i Igrzysk Azjatyckich w przyszłym roku.

Przełomowe złoto Neeraja w Tokio powinno również zainspirować resztę 27-osobowego zespołu do niespodzianki lub dwóch.

Pięciodniowe mistrzostwa świata pozwalają spojrzeć w przyszłość, a młodzi sprinterzy Godson Brume i Tina Clayton, biegacz średniodystansowy Diribe Welteji i skoczek wzwyż Yonathan Kapitolnik mogą stać się wielkimi nazwiskami w ciągu najbliższych kilku lat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *